dust8

Kdy vznikly první barvy na vlasy?

Nejlepší odpověď
annas

Od roku 1500 př.n. l. do roku 2015 n. l. Mimořádná historie barvy vlasů

Byli to Egypťané, kteří pro maskování šedých vlasů by používali hennu .

O několik let později Řekové a Římané použili k barvení svých pramenů vlasů rostlinné výtažky. Vytvořili také permanentní černé barvivo na vlasy. Když však zjistili, že je příliš toxické, přešli na recepturu vyrobenou z pijavic. Ty byly dva měsíce fermentovány v olověné nádobě. Trvalo několik set let, než se výběr barev rozšířil na jinou než černou.

300 př. n. l.

Během římské říše se od prostitutek vyžadovalo, aby měly blond vlasy, ty označily jejich profesi. Většina žen nosila paruky, ale některé k dosažení odstínu použily směs vyrobenou z popela spálených rostlin nebo ořechů.

Mezitím si jiné starověké civilizace jako Galie a Sasové barvily vlasy různými zářivými barvami, aby ukázaly svou hodnost a jako prostředek k zastrašování protivníků na bojišt
.
V roce 1907 vytvořil Eugene Schueller první chemické barvivo pro komerční účely. Nazval to Aureole. Později se jmenoval L'Oréal, stejně jako společnost, kterou založil.
.

https://www.byr­die.com/hair-color-history

Další odpovědi
marci1

Možná s první opravdovou barvou na vlasy přichází na trh v roce 1907 francouzský lékárník a podnikatel Eugen Paul Luis Schueller. Jeho barva na vlasy, která se dokáže dostat do vlasové struktury a trvale ji obarvit. Tato první barva využívala účinek peroxidu vodíku a amoniaku. 🙂

Více o historii:
http://www.gris­magazine.cz/2020/01/­historie-barev-na-vlasy/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.