Barčí

Kdy u nás slunce vychází na východě.

Nejlepší odpověď
led

Presne na východe nikdy, nie sme na rovníku, ale „posunutí“.

Další odpovědi
Vojtěch

Zde je odkaz na kalendář, který spočítá časy východu a západu slunce pro každý den v závislosti na zeměpisné poloze. Též umí spočítat fáze měsíce.

Zdroj: calendar.zoznam­.sk/sunset-cz.php?city=3067696

hanulka11

od toho je východ ne? …nebude vycházet na západě

jmhad

Kolegové mají smysl pro humor.Ale pokud si pamatuji ze základní školy,což je už 50 let,tak v našich podmínkách je to kolem 21.března a 23.září.Přesně na hodinu to vždy určují astronomové.To sluníčko přechází obratník Raka a Kozoroha a slunce u nás vychází v 6.00 téměř přesně na východě,ve 12 je na jihu a v 18. na západě,pochopitelně podle našeho středoevropského času.A pokud nevěříte,vezměte si ten den kompas či buzolu a změřte si to.Dojdete ke stejnému poznání.

Alesh

Vždycky, když nevychází na jihu, severu nebo západě, což teda nikdy nevychází. 🙂