HiPe

Kdy si musím platit sám pojištění v době mezi dvěma pracovními poměry?

K poslednímu dni v únoru mi skončil pracovní poměr a od 5.března nastupuji do nové práce. Je tu ale těch 5 dní (z toho 3 pracovní dny) kdy nebudu v zaměstnaneckém poměru. Musím si na ty tři dny platit pojištění sám? Nebo je nějaké mezidobí kdy nemusím? Díky za odpověďi

Odpovědi
ivzez

OBZP hradí zdravotní pojištění pouze za celé kalendářní
měsíce, nikoliv za jejich části nebo za jednotlivé dny.

I kdyby Vám toto zaměstnání nevyšlo a do nového byste
nastoupil až 31. března, nic byste nedoplácel.

Kdybyste do nového zaměstnání nastoupil až 1. dubna,
musel byste se u své zdravotní pojišťovny přihlásit do 8. dubna
a ve stejném termínu uhradit pojistné (letos 1.803 Kč).

Sociální pojištění není pro OBZP povinné.