Spartaboy

Kdy se ve škole děti učí číst?

Předpokládám že v první třídě. Nebo ve druhé? A v kterém pololetí?

Nejlepší odpověď
annas

Děti se musí napřed naučit poznávat napsaná písmenka, tvořit slabiky, slova a – všechno umět přečíst. Až to zvládnou začnou číst souvislý text je asi ve 2. pololetí. Jsou velké rozdíly mezi dětmi. Ne všechny děti čtou plynule,, i když se psaní a čtení ze slabikáře věnuje pozornost.

O plynulém čtení bez odmlky, špatného frázování atd. se dá mluvit až od 2. třídy. Průměrně – jinak opakuji, není to u všech dětí stejné.

Některé děti už umí číst i v MŠ, příprava, ale oficiálně se začíná učit čtení v 1. třídě.

Další odpovědi
elkon

Nechodil jsi do školy?

JežíšKristus

Ve škole to snad už umí ne
Jako čtou z čítanky, ale už číst umí

Arne1

V mateřské nebo doma

Dochy

Učí se to v první od začátku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.