Gestas

Kdy se lidé v Evropě dozvěděli o existenci černochů?

Nejlepší odpověď
annas

.
Pozůstatky muže s černými africkmi rysy byly nalezeny v Anglii nedávno – spadají do 13. století.

Kromě toho bylo zjištěno mnoho černých lidí, kteří žili v různých částech Evropy. .Je všeobecně známo, že během muslimského období na Iberském poloostrově (v 8. století našeho letopočtu až do 15. století našeho letopočtu), lidé s tmavou pletí byli součástí každodenního života.
Muslimové, kteří napadl Španělsko a Portugalsko kolem r. 700 našeho letopočtu byla směs černých a tmavých lidí ze severní Afriky. Oni byli označovaní jako Maurové a tak začala cesta k odišení černochů.

K nárůstu černochů došlo v 15. st., když Portugalsko navázalo styk s africkými královstvími, došlo k výměně otroků, i když ne zatím podle rasy. Černých lidí bylo v ulicích Libanonu plno.

Jejich počet zvyšoval od 16. století atd. Objevují se i slavná jména černošských potomků.

http://afroeu­rope.blogspot­.com/2010/08/his­tory-of-black-people-in-europe.html

Průzkum Afriky
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Exploration_of_A­frica

S těmi černochy to není tak jednoznačné, jak uvádí Pospíšill, pojmenování černoch je mnohem mladší.

Černoši v Evropě – chyběla univerzální definice černocha. .Obecně platilo, že označení černoch v Evropě, na rozdíl od Spojených států, je ten, kdo má tmavou barvu pleti, nikoliv africký původ.

Římané, kteří přišli s tmavými obyvateli do styku, je nazývali Maury, nikoliv černochy.

Stejně i později to byli Mauové, kteří se od středověku vnímali jako synonymum pro černochy.
Autor a historik kancléř Williams řekl: „původní Moors, byli černí Afričané.

Oxfordský anglický slovník – uvádí, že Maurové byli snědí nebo černí Afričané,od tohos se pak odvodilo pojmenování černoch. .

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Moors
http://atlanta­blackstar.com/2013/10­/07/when-black-men-ruled-the-world-moors/

Ještě původ slova černoch, to se objevilo ve francouzštině a angličtně mnohem později.

Původně mouřenín v češtině (J. Rejzek) zastaralý název ve významu . ‘(africký) černoch’. Stč. múřěnín, muřín. Z lat. Maurus ‘Maur, severoafrický černoch’, případně přes střhn. mōr(e) či it. Mor.

Černoch – jedinec černé pleti z Afriky. Výraz se objevil v angličtině v r. 1550 a to , ze španělského nebo portugalského negro „černé“, od latiny nigrum (jmenovaný niger) „černá, tmavě, sobolí, zahnědlé,“ obrazně „sklíčený, nešťastný, špatný, zlý, "neznámého původu.

http://www.ety­monline.com/

Další odpovědi
Pospíšil

Hérodotos údajně navštívil první katarakt Nilu v 5. století př.n.l. a popsal Núbii a Etiopii. I kdyby to pravda nebyla, jakože spíš není, Féničané osidlovali všechny břehy středomoří už kolem roku 1000 př.n.l. a do styku s černochy se v severní Africe samozřejmě dostali. A před nimi měli styky s Egyptem achajští Řekové a minojská civilizace na Krétě, takže 2700 př.n.l.

Jenže všichni stejně pocházíme z Afriky, takže si toho černocha uvnitř neseme odjakživa, nebo tedy aspoň milión let.

Drap

Předpokládám, že pokud to nevěděli, tak někdy v raném středověku.Přesný datum se již zřejmě nedozvíme.

Lamalam

Z Bible – ten černý vzadu.

Kepler

Afričané byli prvními lidmi, kteří se do Evropy dostali, někdy během doby kamenné. Pokud tedy počítáme Homo sapiens a ne neandrtálce. Jinak zcela jistě byli do Evropy dováženi již pár století před naším letopočtem a sice jako otroci, nebo gladiátoři.

dubraro

Jistě o nich věděly již nejstarší evropské civilizace. Řekové měli čilé styky s Egyptem, kde byli Núbijci běžní.

hapiky

Někteří lidé v Česku viděli černochy až po válce(2.světové). Koukali na basketbalový tým USA jako na lidi z jiné planety.