Gestas

Kdy se Ing. Miloš Zeman živil jako ekonom?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, co si přímo představujete pod pojmem ekonom.

V roce 1969 promuje s červeným diplomem s diplomovou prací na téma prognostiky (s názvem Futurologie a budoucnost). Téhož roku začíná vyučovat tento obor na Vysoké škole ekonomické v Praze.

V roce 1970 vyloučen z Komunistické strany Československa pro nesouhlas se sovětskou okupací a počínající normalizací.

V letech 1970 – 1971 bez trvalého pracovního poměru, živí se příležitostnými studiemi pod cizím jménem.

V roce 1971 nastupuje do tělovýchovného podniku Sportpropag, kde vybudoval oddělení komplexního modelování označované jako „Slušovice výzkumu".

V roce 1984 je na pokyn ÚV KSČ oddělení komplexního modelování zrušeno za údajně protistranický sborník „Metodologické problémy společenskovědního výzkumu" a je opět propuštěn ze zaměstnání.

V roce 1984 nastupuje do zemědělského podniku Agrodat, kde se zabývá simulačními modely zemědělských systémů.

V roce 1986 se stává členem Světové prognostické společnosti (World Futures Research Society).

V září 1989 je potřetí propuštěn z práce za předchozí článek „Prognostika a přestavba" publikovaný v Technickém magazínu.

V lednu 1990 je zaměstnán v Prognostickém ústavu ČSAV. Koncem ledna 1990 je za Občanské Fórum kooptován do Federálního shromáždění.

Dál už jde o politickou činjnost.
http://www.ze­manmilos.cz/cz/t/zi­votopis.htm

Další odpovědi
dubraro

Za minulého režimu.

mosoj

Tak schválně a teď co dělal Drahoš?
Výčet od Annas je dostačující. Těch článků v Technickém magazínu bylo více!!
Pamatuji se na ně a četl jsem je.

Emefej

Do roku 1990.

mosoj > nechápeš-li otázku, neodpovídej. Otázka není o Drahošovi, ani o článcích v Téčku.