orestez

Kdy se bude sklízet oves a žito?

Pokud doma nebudou slaměné dekorace, byt bude pouhou kýčovitou čekárnou podobné kanceláři a ubytovni.

Nejlepší odpověď
dudu

Svatá Markéta hodila srp do žita a do ovsa o něco později. Problém nastává, že letos je příroda téměř o dva týdny napřed a také, že stébla slámy na výrobu ozdob nesmí projít kombajnem, nýbrž být posečena kosou a event. vymlácena cepem.

Další odpovědi
Lamalam

O žních!

marci1

Obilí zraje a sláma se sklízí cca počátkem srpna. Pokud začnou deště, stébla se začnou lámat a nejsou už tak „zlaté“. 🙂

Kepler

Radši se přeorientuj na pleteniny z bužírky ropného původu. Takhle budeš in a symbolem dnešní doby. Na slámu bych moc nespoléhal, někde už osivo kvůli suchu vůbec nevzešlo a radši to zaorali.

zjentek

Smol na sklizeň, narvi si KDY a KDE chceš, upleť si CO chceš… anebo tak!

orestez

Dudu zavírám, páč lidi se tu nudí.

orestez

Kde zaorali? Za Tišnovem po poli popojíždí kropící traktory.

Kepler

Někde na jižní Moravě, viděl jsem reportáž v TV.

orestez

Aha, vodnaté praskají. Tak je 3 dny ponechám na hromadě. Budu muset zajet na Hlínu na školení.

orestez

Aha, české pranostiky přece jen měly význam, který dnes zmizel a nejde pochopit. Určovaly kdy co. Kdo z lidí zná svátky? Díky, do 13. července to vydržím.