Avatar uživatele
jirka F

Kdy pro vás začíná topná sezóna?Kdy přibližně začnete doma topit?

Zajímavá 0 před 1308 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

b) už topím

Chybí jiná možnost. Já jsem vytápěn celoročně, i když si radiátor nepouštím. Mám nechtěné podlahové topení, protože jak jsem zjistil, je pode mnou místnost, kde je hlavní přívod teplé vody pro celý dům o 60 bytech. Takže v zimě jsem nemusel topit, i když bylo venku – 10 st. (v bytě 22 st.)
Na druhou stranu ale v létě mívám v bytě i 31 st, což už není takový veget.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

a) nerozumím otázce

Když je nám chladno. Zpočátku stačí zapnout kotel jen na chvíli, aby se vzduch „orazil“.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

c) až tak ten říjen-listopad

Opět špatná anketa. Chybí jiná možnost. Topím podle potřeby, až cítím že je doma zima. Někdy zatopí už v září, někdy až v prosinci. K čemu ti je, nebo někomu jinému taková odpověď dobrá? Je to opět jen otázka pro otázku v naději že dostaneš nějaký bod?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

a) nerozumím otázce

Otázce rozumím.
Nerozumím tazateli, že pokládá tak nesmyslné ankety.
Topím podle teploty v pokojích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

b) už topím

Dnes jsme zapnuli plynový kotel, ale to jen vyjímečně, aby jsme nad radiátorem usušili houby, které jsme dostali od souseda . Jinak ještě netopíme. Když je někdy chladněji, tak přitopíme kachlovými kamny, které máme v obýváku. Jsou zhruba vprostřed bytu, takže trošku se to prohřeje všude.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

b) už topím

Málo možností v anketě.
Nemohu si vybrat. Bydlím v městském bytovém domě. Jsem tedy odkázaná na období topné sezony. Ta začíná v září.
Kdybych mohla, topila bych některé dny večer i v červenci, který byl dosti chladný.
Mám ráda doma teplo, hlavně v zimě (22 – 24°C). Ještě se přiobléknu ;).

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

b) už topím

Systém v naší plynové kotelně je nastavený tak, že když třetí den po sobě dosáhne denní teplota maximálně 15 stupňů Celsia, zapne se automaticky sama, jenže.. V tu dobu už je panelák tak prostydlý, že nájemníci spí ve svetrech a pletených ponožkách 😉
Na to ale nikdo nehodlá čekat.. takže, už dnes běží kotelna v režimu komfort a topíme.

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Nebylo to předmětem dotazu, ale pro vytápění např. teplárnami platí pravidlo dané Vyhláškou č. 194/2007 Sb.: https://www.ve­olia.cz/cs/ak­tuality/kdy-zacina-konci-topna-sezona

před 1308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Kepler
…Na druhou stranu ale v létě mívám v bytě i 31 st… , ale já u tebe někde četl vyšší teplotu.

před 1308 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek