jirka F

Kdy pro vás začíná topná sezóna?Kdy přibližně začnete doma topit?

Nejlepší odpověď
Kepler

b) už topím

Chybí jiná možnost. Já jsem vytápěn celoročně, i když si radiátor nepouštím. Mám nechtěné podlahové topení, protože jak jsem zjistil, je pode mnou místnost, kde je hlavní přívod teplé vody pro celý dům o 60 bytech. Takže v zimě jsem nemusel topit, i když bylo venku – 10 st. (v bytě 22 st.)
Na druhou stranu ale v létě mívám v bytě i 31 st, což už není takový veget.

Další odpovědi
elkon

a) nerozumím otázce

Když je nám chladno. Zpočátku stačí zapnout kotel jen na chvíli, aby se vzduch „orazil“.

Drap

c) až tak ten říjen-listopad

Opět špatná anketa. Chybí jiná možnost. Topím podle potřeby, až cítím že je doma zima. Někdy zatopí už v září, někdy až v prosinci. K čemu ti je, nebo někomu jinému taková odpověď dobrá? Je to opět jen otázka pro otázku v naději že dostaneš nějaký bod?

nyjono

a) nerozumím otázce

Otázce rozumím.
Nerozumím tazateli, že pokládá tak nesmyslné ankety.
Topím podle teploty v pokojích.

paul1

b) už topím

Dnes jsme zapnuli plynový kotel, ale to jen vyjímečně, aby jsme nad radiátorem usušili houby, které jsme dostali od souseda . Jinak ještě netopíme. Když je někdy chladněji, tak přitopíme kachlovými kamny, které máme v obýváku. Jsou zhruba vprostřed bytu, takže trošku se to prohřeje všude.

da ny

b) už topím

Málo možností v anketě.
Nemohu si vybrat. Bydlím v městském bytovém domě. Jsem tedy odkázaná na období topné sezony. Ta začíná v září.
Kdybych mohla, topila bych některé dny večer i v červenci, který byl dosti chladný.
Mám ráda doma teplo, hlavně v zimě (22 – 24°C). Ještě se přiobléknu ;).

Roman71

b) už topím

Systém v naší plynové kotelně je nastavený tak, že když třetí den po sobě dosáhne denní teplota maximálně 15 stupňů Celsia, zapne se automaticky sama, jenže.. V tu dobu už je panelák tak prostydlý, že nájemníci spí ve svetrech a pletených ponožkách 😉
Na to ale nikdo nehodlá čekat.. takže, už dnes běží kotelna v režimu komfort a topíme.

Pepa25

Nebylo to předmětem dotazu, ale pro vytápění např. teplárnami platí pravidlo dané Vyhláškou č. 194/2007 Sb.: https://www.ve­olia.cz/cs/ak­tuality/kdy-zacina-konci-topna-sezona

Hufnágl

Kepler
…Na druhou stranu ale v létě mívám v bytě i 31 st… , ale já u tebe někde četl vyšší teplotu.