salsa verde

Kdy, kdo a proč vymyslel že se bude pivo točit do půllitrů?

Odpovědi
Robert_PM

Přirozený historický vývoj:-).

Drap

Když naši předkové konečně uvařili pořádné pivo, tak zjistili, že na napití je litr moc a čtvrt litru málo, tzak zvolili zlatou střední cestu.

anonym

Jde o místní zvyk který vznikl díky hliněným kelímkům které se používali i na polévky později se začali vyrábět ze skla sklenice o stejném obsahu takže příčinou zde byla polévka.