Kdy jste měli naposledy možnost všechno hodit za hlavu a vyrazit někam do přírody ?

http://ekolis­t.cz/cz/zpravo­dajstvi/zpravy/chce­te-byt-kreativni-vypnete-telefon-a-vyrazte-na-par-dni-do-prirody

Nejlepší odpověď
anonym

Všechno hodit za hlavu? Tak tohle jsem si nemohla dovolit snad už 30 let. A je to po čertech znát. Snad se ale podaří minulost konečně „zabalit“ a budu schopná s tím něco udělat. Dovolit si ten „úlet“ a vypadnout z domova jenom tak, bez toho, že bych přemýšlela, odkud mi má přijít jaká zásilka a které vyúčtování nesmím zapomenout nechat zaplatit, co ještě musím vyřešit…to je moje dávná touha. Nabídla bych alternativu názvu filmu „Jsem nesmělý, ale léčím se“ za „Jsem zodpovědná a utahaná, ale hodlám s tím skoncovat“.
Svět bez mobilu, bez zbytečných vymožeností techniky, která ve svém důsledku člověka jenom zotročuje, to je alespoň na pár dnů skutečný balzám na duši.

Další odpovědi
Drap

Bohužel už je to dost dávno. Při jarní rovnodenosti. A to opravdu dokáži vypnout vše v hlavě, samozřejmě i mobil a hodinky a tu pohodu si pěkně užít.

hanulka11

Už brzy se vydám za hranice všedních dnů a budu mít myšlenky jen na to- zda slunce nepálí moc, zda voda není studená a kam se vydám další a další den – co poznám nového .
Jsou to moc příjemné věci a ráda si je dopřávám . Nějaké myšlenky na starosti mne nezastihnou .......
Doplňuji:
já já já jsem taky panna až do smrti:D:D
je fakt, že se hrozně ráda hrabu v kytičkách a tam taky zapomenu na vše co se děje

dudu

Pominu-li fobii z vlčic v lese, mohu tak učinit prakticky kdykoliv ze dne na den. Sbalím svoji babču, svůj a její důchod a můžem vyrazit. Ani ne za čtrnáct dnů s nejmilejší vnučkou k Rudému moři.

briketka10

nevím, kdy budu moct vyrazit na několik dnů mimo svůj domov, ale venku jsem každý den na své zahrádce, když neprší, dnes jsme přesazovaly se sestrou do truhlíků kytičky, a jinak venčím pořád a stále toho jejího pejska, opaluju se, a dělám okolo domku furt něco, chystám se smejčit celý byt, nebyla síla v ruce po operaci už jsem ji nabyla částečně, tak se na ten úklid docela i těším huráá..
za hlavu házím kopřivy, plevel a všechny starosti :))
Doplňuji:
pusinko50 jo to jsme my ty Panny, ale právě proto se musíme donutit k nějaké té činnosti, nebo zapustíme kořeny v těch truhlících s kytkama :))

pusinka50

Já bohužel přemýšlím, ikdyž odpočívám. Nemůžu se tomu ubránit, ikdyž jakmile se načapám, že už zas přemýšlím jak co zařídit a kdy vyřídit, tak se snažím tyto negativní myšlenky vědomě zahnat, ale za chvíli zas se můj mozek zabývá nějakým problémem.:-( Navíc minulost, minulé činy a události mi také připadají pořád na mysl. Někdy přemýšlím, kdybych se v nějakém období svého života zachovala jinak a dělala věci jinak, tak by můj život byl možná lepší, spokojenější a pestřejší. Proto také velmi špatně usínám. Teoreticky mám perfektně zmáknutý způsob pozitivního myšlení, ale v praxi v životě to moc nedokážu, ikdyž se k tomu nutím. Je to hotové peklo.
Doplňuji:
Briketko, jo Panny a já mám navíc 3 devítky v numerologické mřížce, takže přemýšlím ještě 3× víc. Je to na zabití, někdy na zbláznění, neumět si psychicky odpočinout a pořád na něco myslet. Prakticky se trochu sem tam uvolním na procházkách s pejskem v lese, nikam jinam nechodím, pak až v létě se mi to občas povede na chalupě při nějaké práci. Je to tak, jedině při práci, na kterou se musím soustředit, na nic jiného nemyslím

Damiana

Jelikož jsem se svého času pomalu propracovávala spíš k syndromu vyhoření, musela jsem s tím rychle něco udělat. Naštěstí jsem si dovedla poručit a pomoci. Neexistuje totiž nic důležitějšího, než je tvoje vlastní zdraví. Když budeš tzv. ven ze hry, tak prostě budeš a v práci se rozhodně bez tebe nezblázní.
Takže teď si užívám a házím za hlavu cokoli každou chvíli. Už pět let. Jde to. Je to totiž o správné organizaci a prioritách. A rozhodně to má význam. Tu pohodu a příjemný pocit z umění UaU (Ubrat a Užívat si) – to nic nenahradí a vzít ti to nikdo nemůže.
S manželem jsme naladěni na stejnou notu. Bazén v klídku i šest hodin v kuse, sauna, pinčes, badminton, tenis, tanec, lázně, wellnes, malování, výstavy, cestování, kino, divadlo, procházky, mlsání, romantika … Člověk nesmí být líný relaxovat. Pravý odpočinek podle mne není jen v tom válet se, flákat a cpát se. Mít společné zážitky s tím koho miluješ, umět si udělat hezkou každou společnou chvíli. Nikdy se nenudit. 🙂

anonym

Sama vyrážím do přírody – lesů, vod a strání – celkem často. I když v poslední době jsem trochu zlenivěla.