Nikki.157

Kdy je vhodné vyměnit si v bance eura za koruny?

v zavislosti na oslabeni/posileni koruny vuci euru?

Odpovědi
Drap

Když dostaneš za euro nejvíce korun.

Arne1

Teď ne když to akutně nepotřebuješ. Vhodná doba byla před měsícem.

df

Momentálně je nejlepší kurz za poslední dva roky, tak bych si pohnul

Pepa25

Když koruna (vůči euru) oslabí, resp. euro posílí (vůči koruně), tzn. je co nejvyšší směnný kurz (uváděný obvykle v podobě x Kč/EUR).

RozbPras

Doba na směnu je stále dobrá, koruna se stále oproti euru drží dost nízko a tudíž za 1 euro nyní dostanete o 2 Kč víc než před měsícem.

Jen bych asi poohlédl po jiných místech ke směňování než v bance. Banky zpravidla nabízejí příšerný poměr nákup/prodej a často si účtují i poplatky.

Po Praze existuje pár solidních směnáren, které mají skvělé kurzy a neokradou vás (známá a kvalitní je například Kaprova 14/13).

Ještě lepší možností mi však připadá směnit peníze online. V takovém případě vřele doporučuji služby Transferwise nebo Revolut. Pro směnu přes Revolut si potřebujete ale otevřít bankovní účet, což není ideální a nejrychlejší. Transferwise je ale geniální online směnárna a osobně jí mám ověřenou i na velmi velké částky, takže mohu doporučit.
https://transfer­wise.com/cz/send-money/

Hodně štěstí!
Rozbité prasátko