Zacheus

Kdy dým z továren přestal být považován za něco krásného?

Nejlepší odpověď
annas

Kouřící komíny továren byly snad jen hezké na fotografii nebo obrazech.

V době minulé svědčil kouř z komínů o rozvinutém těžkém průmyslu, který spolu s dobývám uhlí byl preferovaný. stal se prioritou pro představitele strany a vlády.
I
Tento kouř určitě nebyl ekologický, dnes už není tolik vidět, i když v některých domácnostech stále někteří vytápějí domby uhlím, ale bohužel spaluji i to, co škoí životnmímu potstředí, tedy i lidem. .

I dnes musím zavírat okna, když někdo v okolí pálí pneumatiky.

Další odpovědi
Ametyst

Dým z továren byl krásný jen pro ideology komunismu, ale ne pro lidi, co museli blízko toho komína bydlet.

Kepler

Já myslím, že normální člověk to za něco krásného nepovažoval nikdy. Byla to jenom komunistická propaganda. Dodnes si pamatuju část textu jedné budovatelské písničky, asi z 50. let:
„Dým z továren a houfy dětí nad pískem
stačí se jenom trochu porozhlédnout
kolik je na světě krás!“

zjentek

Na Ostravě kominy pobulali, apriori tu je to včil kurňa zle, bo bez kominka tu něma dymka!

Mně dým vyhovoval. Hlavně v zimě, když se šlo odpoledne ze školy, měl své kouzlo a dokázal vyčarovat osobitou atmosféru!

hapiky

Dým z továren byl i vděčné téma malířů

Drap

Podle mne nikdy.

kelley

Hned jsem si vzpomněl na tuhle písničku ze základky 😁

Zdroj: https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/budovatelske-pisne/rozkvetly-den-258519

EKSOT123

A což teprv nádherné barevné efekty oblaků smogu při vhodných konstelacích slunce a počasí!