Kdy budou násilné hry zdaněny i v Čechách? O kolik by vzrostla cena jedné hry? Kolik by se dalo takto vybrat na daních?

Násilné hry budou zdaněny. 3.2.2012.

Nový zákon ve státu Oklahoma navrhuje další daň na počítačové hry pro náctileté, zralé, a dospělé. Tato daň byla navržena zástupcem Williamem Fourkillerem, aby dal další příjmy z daní, které by šly na programy zaměřené na řešení šikany a dětské obezity.
Návrh zákona byl představen minulý měsíc. Bude se číst v House příští pondělí, a bude-li přijat, znamená to další 1% daň z her již od 1. července. Peníze by pak třeba věnoval Childhood Outdoor Education Revolving Fund prevence šikany a provozního kapitálu. http://www.scrib­d.com/doc/803­83319/Hb2696-Int

Fourkiller navrhuje, že by to mohl být krok směrem k „povědomí“ o problémech předložených násilných videoher. Říká, že byl šokován především existencí akční Bully pro PS2, protože viděl šikanu na vlastní oči. Říká, že když po hodiny a hodiny sledujete obrazovku při hraní Grand Theft Auto, že člověk převezme tuto roli, lidé znecitliví.

Odpůrci zákona tvrdí, že se nespravedlivě zaměřuje na video hry, na rozdíl od jiných násilných médií, jako jsou hudba, televizní pořady a filmy.

To přichází necelý rok poté, co Nejvyšší soud v Americe rozhodl, že videohry jsou chráněny svobodou projevu. Nicméně, tento návrh zákona vznikl v Kalifornii, který vyvolal tento případ, když se pokoušel zcela omezit násilné videohry pro nezletilé, zatímco tímto se prostě zvednou ceny těm, kteří kupují hry. Je těžké říci, zda by se první novela ochrany podle Nejvyššího soudu vztahovala i zde.

Nejlepší odpověď
Drap

Ani jsi to sem neměl psát. Zavítá sem Kalousek, přečte si to a za týden tady bude další daň