Avatar uživatele
Zlatý

Kdy a kde byla poprvé použita "bílá vlajka" jako symbol vzdávání se ?!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

První zmínky o využití bílých vlajek vyřadit podána během Eastern Han dynastie (AD 25-220). V Říši římské , historik Cornelius Tacitus zmiňuje bílou vlajkou kapitulace v inzerátu 109. Do té doby by Římané vzdali tím, že drží své štíty nad jejich hlavami. Bílá vlajka byla široce používán ve středověku v západní Evropě ukazují, úmysl vzdát. Bílá barva byla použita obecně označují osoba byla osvobozena od boje; ohlašuje díra bílé hůlky, vězňů či rukojmí zajatých v bitvě by přiložte papír bílý jejich klobouk nebo helma, a posádky, které se vzdalo a bylo slíbeno bezpečný průchod by nesou bílé obušky.

Jeho použití může být rozšířen napříč kontinenty, např. portugalská kronikář Gaspar Correia (písemně v 1550s), tvrdí, že v roce 1502, indický princ, Zamorin z Calicut , posíláme vyjednavače označeného "bílý šátek svázaný k tyči", "jako přihlásit míru ", aby jeho nepříteli Vasco da Gama . [3] V roce 1625, Hugo Grotius v De iure belli ac Pacis (Na zákona Vojna a mír), jedním ze základních textů v mezinárodním právu, uznává bílou vlajkou as "znamení, které použití vydal Význam," to byl "tichý znamení požaduje vyjednávat, a musí být jako povinné, jako kdyby vyjádřit slovy." )

Strojový překlad

http://translate.google.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Strýček google odpověděl: První zmínka o použití bílých praporů ke kapitulaci je dělána během Eastern Han dynastie (A.D 25 – 220). V římské Říši, historik Cornelius Tacitus se zmíní o bílém praporu kapitulace v A.D. 109. Před tím časem, římské armády by se vzdávaly tím, že drží jejich ochrany nad jejich hlavami. Použití bílého praporu má protože šířil se celosvětově.

http://wikipedia.infostar.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

dodejme vysvětlení k onomu "inzerátu" - stroj při překládání pochopil zkratku "AD" jako "ad", tedy inzerát, reklama. Jde však o zkratku Anno Domini, léta páně, tedy 109 n. l., kdy byla podle Cornelia Tacita bílá vlajka coby symbol vzdávání se použita.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/W hite_flag

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ad quentos, děkuji.

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

mně se tam líbí to slovo "poprvé" :)) jako kdyby to někdo zrovna vynalez a hned to běžel zkusit jestli to funguje...bohužel, protože to bylo první oficiální vztyčení bílé vlajky, nikdo netušil vo co vlastně go a tak ho zmasakrovali... :)

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

:D

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3815
Zlatý Drap 2281
Zlatý led 1646
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 866
Zlatý mosoj 845
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.