Kdy a kde byla poprvé použita „bílá vlajka“ jako symbol vzdávání se ?!

Nejlepší odpověď
annas

První zmínky o využití bílých vlajek vyřadit podána během Eastern Han dynastie (AD 25–220). V Říši římské , historik Cornelius Tacitus zmiňuje bílou vlajkou kapitulace v inzerátu 109. Do té doby by Římané vzdali tím, že drží své štíty nad jejich hlavami. Bílá vlajka byla široce používán ve středověku v západní Evropě ukazují, úmysl vzdát. Bílá barva byla použita obecně označují osoba byla osvobozena od boje; ohlašuje díra bílé hůlky, vězňů či rukojmí zajatých v bitvě by přiložte papír bílý jejich klobouk nebo helma, a posádky, které se vzdalo a bylo slíbeno bezpečný průchod by nesou bílé obušky.

Jeho použití může být rozšířen napříč kontinenty, např. portugalská kronikář Gaspar Correia (písemně v 1550s), tvrdí, že v roce 1502, indický princ, Zamorin z Calicut , posíláme vyjednavače označeného „bílý šátek svázaný k tyči“, „jako přihlásit míru ", aby jeho nepříteli Vasco da Gama . [3] V roce 1625, Hugo Grotius v De iure belli ac Pacis (Na zákona Vojna a mír), jedním ze základních textů v mezinárodním právu, uznává bílou vlajkou as "znamení, které použití vydal Význam,“ to byl „tichý znamení požaduje vyjednávat, a musí být jako povinné, jako kdyby vyjádřit slovy.“ )

Strojový překlad

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en|cs&u=http://­en.wikipedia.or­g/wiki/White_flag

Další odpovědi
brillant

Strýček google odpověděl: První zmínka o použití bílých praporů ke kapitulaci je dělána během Eastern Han dynastie (A.D 25 – 220). V římské Říši, historik Cornelius Tacitus se zmíní o bílém praporu kapitulace v A.D. 109. Před tím časem, římské armády by se vzdávaly tím, že drží jejich ochrany nad jejich hlavami. Použití bílého praporu má protože šířil se celosvětově.

http://wikipe­dia.infostar.cz/w/wh/whi­te_flag.html

quentos

dodejme vysvětlení k onomu „inzerátu“ – stroj při překládání pochopil zkratku „AD“ jako „ad“, tedy inzerát, reklama. Jde však o zkratku Anno Domini, léta páně, tedy 109 n. l., kdy byla podle Cornelia Tacita bílá vlajka coby symbol vzdávání se použita.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Whi­te_flag

annas

Ad quentos, děkuji.

bolak

mně se tam líbí to slovo „poprvé“ :)) jako kdyby to někdo zrovna vynalez a hned to běžel zkusit jestli to funguje…bohužel, protože to bylo první oficiální vztyčení bílé vlajky, nikdo netušil vo co vlastně go a tak ho zmasakrovali… :)

manon

:D