Kryšpín

Kdy a kde byl vynalezen vynikající přístroj Jolly Molly?

Tento přístroj se zapsal do dějin a bez něho by byl pro část populace život nudný.

Nejlepší odpověď
annas

"Vynález vibrátoru paradoxně spadá do viktoriánské éry, která proslula pruderním přístupem k životu, ale i rozmachem elektrifikace. A právě ta hrála při objevu tohoto zjevně nesmrtelného předmětu zásadní roli. Řadu okolností zachycuje s elegancí, vkusem a hlavně s humorem film Vrtěti ženou, který právě teď najdeme v programech kin.

Mimo jiné ukazuje snahu mladého britského lékaře Mortimera Granvilla, jemuž přílišné lpění na hygieně zavřelo dveře do většiny londýnských špitálů. Rozloučil se tedy s myšlenkou, že bude pomáhat těm nejpotřebnějším, a přijal nabídku doktora Roberta Dalrympleho, který se specializoval na léčbu hysterie u žen.
atd.

http://www.pr­.8u.cz/vrteti-zenou-aneb-od-jolly-molly-k-whoop-de-doo/

--
"Jeho historie se začala psát ve viktoriánské epoše a nese, navzdory potěšení, které ženám přináší, cejch mužského šovinismu a arogance. Na jejím počátku byl totiž přezíravý postoj lékařů k pacientkám. Považovali je za přehnaně emocionální a neschopné racionální diskuse o svém těle, píše Eric Loomis na serveru AlterNet.org.

Za jednu z nejrozšířenějších ženských nemocí se tehdy považovala hysterie. Byla širokou množinou, která pod sebe schovala nejrůznější příznaky, zejména „iracionální“ stížnosti žen ohledně jejich zdravotního stavu. Její nejznámější podmnožinou byla neurastenie, která se projevuje nespavostí, bolestmi hlavy či poruchami soustředění. Nejčastěji byla diagnostikována ženám, jejími oběťmi se však, údajně následkem přepracovanosti či nadměrné masturbace, stávali i muži."

Zlom přišel v roce 1869, kdy americký lékař Georg Taylor vynalezl párou poháněný masážní stroj. Kolem roku 1880 byl patentován první elektromechanický vibrátor, o dvacet let později si již lékaři mohli vybírat z celé řady přístrojů.

V roce 1902 je na světě první elektrický vibrátor a ženy už za tím, co bylo orgasmem, i když se tomu tak neříkalo, nemusely docházet do ordinací. A nastal boom." atd.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/xman/sex­/historie-vibratoru-mel-byt-lekem-na-hysterii.A120511_163­114_xman-sex_fro