annas

Kdo umí lépe lhát – muži, nebo ženy?

Podle průzkumu mezi třemi tisíci obyvatel pronese průměrný muž tříkrát denně nějakou lež. Ženy mužům šlapou na paty, lžou dvakrát denně.

Lhaní prý je dnes dost možná nutnou součástí mezilidských vztahů. Omlouvá nás něco? Máme výčitky ze lži?
Doplňuji:
Výsledky průzkumu:

Ve lhaní nás omlouvá jediné – vymýšlíme si proto, že nechceme ublížit druhým (sluší ti to, mám rád tvého psa, nejsi tlustý(á). Muži nejčastěji zapírají své pití – moc jsem toho nevypil – to je nejčastěji pronášená lež. U žen vede – Nic mi není, jsem v pohodě.

82 % žen má výčitky ze lží, muži ze 70 %.

Existují tři druhy lží: Malá lež, velká lež a statistika. (M. Boháč).

Nejlepší odpověď
kropitko

Záleží na tom jaká lež to je,zda někomu tím ,že lžu ubližuji,nebo jestli jde naopak o milosrdnou lež. Já se přikláním k tomu nelhat,takže většinou řeknu každému do očí,tak jak to je,jak se věci mají.

Jo a myslím,že na pohlaví nezáleží,záleží na povaze,jak se kdo s tou svojí lží vyrovná.
Doplňuji:
to ten který je,já netvrdím,že se mi to vždy vyplatilo,dokonce jsou chvíle,kdy mě manžel krotí a říká ať toho nechám,že se to vše otočí proti mně. Naposledy,když jsem přišla o práci,díky svému co na srdci to na jazyku,tak jsem se dokonce zařekla,že už budu na vždy mlčet a nikdy už nikomu nic do očí neřeknu,ale..­...nikdy neříkej nikdy,jsem taková pořád,už od dětských let…není mi pomoci.

Další odpovědi
Bumbes

Někdy člověk raději malinko zalže, aby byl klid, než by se potom několik hodin dohadoval kvůli blbině.
Myslím, že takové mini-lži jsou úplně běžné v každém vztahu a spíš prospívají, než škodí.
Doplňuji:
RE: pondělí
myslím, žes trefil hřebíček na hlavičku. Z vlastní zkušenosti vím (2 manželství), že z principu lžou jen muži, neboť ženy si umí pravdu přizpůsobit dle obrazu a názoru svému. Takto upravená pravda už není lež, ale pravda které konkrétní osoba věří „rukou v ohni“. Pak je těžké s dámou polemizovat, raději vědomě malilinko zalžu a mám klid…

ten který je

No ono říkat pokaždé pravdu do očí jak zde někteří píší se nemusí někdy vyplatit.Co např.nepříjemný šéf nebo protivný ale důležitý zákazník?Moc vám to s tou upřimností nevěřím prominte.

BENYTA

Minulou sobotu jsem se pokusila ne lhát,jen trochu „mlžit“,no katastrofa,zrudla jsem jak krocan,srdce mi bušilo,že to bylo vidět přes oblečení…
Mám prostě „smůlu“,i kdybych sebevíc chtěla lhát,řeč těla mě prozradí.
Při tzv.milosrdné lži,se mi to nestává,moje nitro ví,že jednám správně.
No a co se rozdělení pohlaví týče,určitě lépe lžou muži,vždyt je víc pojištováků,ob­chodních zástupců – podomní prodej,apod.

Jahoda

Souhlasík s Kolegyní Kropitko. Také řeknu všem pravdu, protože lhát se nevyplácí. Jednou by se Vám to stejně vymstilo… Takže, u mě platí toto: Co na srdci, to na jazyku a všem řeknu, co je pravda a nezapírám. 🙂

A také dodávám, že ne nadarmo se říká „Lež má krátké nohy“. 🙂

aramah

Lež díky svým krátkým nohám má velmi dobrou stabilitu. M. Kupecký

oskar

Já bych řekl,že je to tak půl na půl.

vagra

Výhodné je prý nelhat vůbec,nemusíte si pamatovat,komu a hlavně co jste řekla.To je pravda.
Já například nikdy nelžu,jenom někdy neřeknu celou pravdu.
Výčitky nemám,to bych se musel zbláznit!

pondělí

po několik tisíciletí se vytvářela u žen necitovat plně pravdu,takže lhaní je ženám přirozené a vždy mají čisté svědomí,je to logické,několi­kanásobný vrah má také čisté svědomí
muži se musí učit lhát,jejich mozek má větší fantazii,ale vždy přizpůsobený do realu

bubukaa

myslím žě spíš malé děti kluci i holky

Michal

Takhle se to nedá dělit ,záleží na tom o co se jedná.