fcoop

KDO to vlastně je – náš pan prezident?

Pro někoho citlivé téma.
Je to megalomanský,se­bestředný stařec na Hradě,kam se dostal hlavně diky intrikám? Obratný manipulátor,kterému jde především o sebe?
Nebo moudrý muž v nejlepších letech,který slouží nezištně své Vlasti?

Nesporný fakt – je neuvěřitelně pracovitý.

Máte rádi dobrou knihu? Já ano, ale vše má své jisté meze. Na to, jak zahltit veřejnost knihami, máme v našem státě experta nad jiné povolané, je jím prezident Václav Klaus. Tolik titulů jako napsal V. Klaus za posledních 20 let, vyprodukoval jenom málokdo. V tomto ohledu máme myslím opravdu unikátního prezidenta. Pracovitého a spisovatelsky mimořádně činného. To musím přiznat, byť do fanklubu pana prezidenta rozhodně nepatřím. Pojďme společně rekapitulovat jeho dílo. Co se týká knižních titulů, kde je prezident podepsán jako autor či spoluautor, jsem použil jako zdroj seznam děl v databázi Národní knihovny ČR. Omlouvám se za to, že následující text je zde zcela podřízen suchopárné faktografii. Posuďte sami…

1991: Alarmistické, nemotivující odsudky nebo vstřícný pokus o hledání optimální

reformní strategie ?

2003: Alois Rašín, český politik

2007: Blauer Planet in grünen Fesseln

2007: Budoucnost Evropské Unie, sborník textů

1991: Cesta k tržní ekonomice

1999: Cesta z Pasti: projevy 1997 – 1999

2006: Co je to Evropeismus ?

1999: The current European challenge: The wiew from Prague

2009: Czech Press Photo 15 let = 15 years, předmluva s Pavlem Bémem

2004: Czech Press Photo: fotografie desetiletí, předmluva Václav Klaus

1994: Česká cesta společně s V. Jiránkem

2007: Česko – německá deklarace: deset let poté, společně s Alexandrem Vondrou

1997: Češki put od realnog socijalizma do slobodnog društva

1992: Dismantling Socialism

1995: Dopočítávání do jedné, doslov Bělohradský, ilustroval Renčín

1994: Ekonomická strategie České vlády v roce 1994
1995: Ekonomická teorie a realita transformačních procesů

1991: Ekonomická věda a ekonomická reforma

1994: Ekonomické perspektivy České Republiky

2006: Ekonomie a ekonomika

2007: Euro dříne, nebo později ? /s Petrem Machem/

2001: Evropa pohledem politika, pohledem ekonoma

2004: Evropa Václava Klause

2010: Kankyōshugi wa hontōni tadashiika ?

2009: Kde začíná zítřek ?

2007: Makroekonomická fakta české transformace /společně s V. Tomšíkem/

1996: Mezi minulostí a budoucností

1996: Metamorphosis in the czechoslovak economy

2008: Mnichov 1938: sedmdesát let poté

2007: Modrá, nikoli zelená planeta

2009: Modrá, nikoli zelená planeta, rozšířené vydání

2009: Modrá planeta v ohrožení

1998: ODS: Myslíme jinak, plakát

2009: Nacistická okupace: sedmdesát let poté

1997–1997: Nadoraz: rozhovory s Janou Klusákovou, vydané knižně

1991: Nemám rád katastrofické scénáře

1991: O tvář zítřka

2004: Oba moji prezidenti, Václav Havel, Václav Klaus – asi na téhle knize spolupracoval, autor je
Emanuel Mendler

2002: Občan a obrana jeho státu

1997: Obhajoba zapomenutých myšlenek

2000: Od opoziční smlouvy k tolerančnímu patentu

1998: ODS: Doleva, nebo s Klausem ? Grafika s Jiránkem

1998: ODS: Hlavu vzhůru, Grafika

1994: Oslava ekonomie, předmluva ke knize laureátů Nobelovy ceny

2006: Patnáct let od obnovení kapitalismu v naší zemi

2009: Torino: Pianeta blu, non verde

2010: Podgorica: Plava planeta u zelenim okovima

1991: Polemika Václava Klausa vo veci reformnej strategie

2002: Povodeň a veřejné finance

2009: Prezident republiky k Lisabonské smlouvě

2003: Prezident Václav Klaus

2002: Problémy českých veřejných financí na počátku nového desetiletí

1992: Proč jsem konzervativcem ?

1998: Proč nejsem sociálním demokratem

2007: Projev prezidenta republiky

2006: Projev prezidenta republiky
1992: První zpráva, autor Karel Hvízdala, Klaus s ním vede rozhovory

2003: Přerušený rozhovor

2007: Putování s prezidentem po Zlínském kraji

1994: Rebirth of a country

1997: Renaissance: Rebirth of a liberty

1998: The revolution in development economics

1993: Rieger: Příběh Čecha devatenáctého věku, předmluva ke knize

2007: Rok čtvrtý: Václav Klaus 2006

2005: Rok druhý: Václav Klaus 2004

1993: Rok – málo či mnoho v dějinách země

2008: Rok pátý: Václav Klaus 2007

2004: Rok první: Václav Klaus 2003

2010: Rok sedmý: Václav Klaus 2009

2009: Rok šestý: Václav Klaus 2008

2006: Rok třetí: Václav Klaus 2005

2005: Řekneme své ano nebo ne evropské ústavě

1991: Signale aus dem Herzen Europas

1998: Souběžný portrét Václava Klause a Miloše Zemana

2006: Soudcokracie v ČR: fikce, nebo realita?

2008: Srpen 1968: čtyřicet let poté

2005: Sto let od narození Ayn Randové, předmluva ke knize Petra Macha

2005: Sto let od narození Václava Černého

1996: Volby 1996, volební program ODS

1992: Volby 1992, volební program ODS

1998: Tak pravil Václav Klaus

1993: The Ten Commandments of Systemic Reform

1994: Tolerance a netolerance v literatuře a jinde

2003: Tři projevy Václava Klause

1995: Tschechische Transformation und europäische Integration

1998: Únor 1968: Šedesát let poté

1997: Zkoumání zapomenutých myšlenek – plakát

2001: Na rovinu – hovory VK

2009: Vraťme se k rozumu: o globálním oteplování střízlivě a bez emocí

2000: Všechno, co chcete vědět o Václavu Klausovi a bojíte se zeptat /asi spolupracoval s autorem Ladislavem Chmelem/

2010: Zápisky z cest

1999: Země, kde se již dva roky nevládne

Dlouhý seznam, co ? Pan prezident je opravdu pracovitý. A to se oprávněně domnívám, že ne všechny jeho literární skvosty jsou uvedeny na seznamu… Délka jeho literárních perliček je různá – od 20, 30 stran až po knihy mající neuvěřitelných 400 stran textu. (NET)

Takže – Kdo to je vlastně – náš pan prezident?

Nejlepší odpověď
anonym

Otázka příliš dlouhá i složitá pro stastistický průměr zdejšího pléna, navíc novinářsky sugestivní.
Ostatně fůra žurnalistů za 20 let napsala daleko více článků vydajících na trojnásobek knižního obsahu.
A Václav Klaus je přece původní profesí ekonom, posléze prognostik a teprve poté politik, schopný předseda strany a až nakonec prezident, který byl. bez ohledu na pomlouvače, zvolen v souladu s ústavou.
Takže ani děd vševěd a neomylný bůh, ale ani senilní a sobecký stařec. Prostě výrazná a silná osobnost, která se nebojí postavit se proti proudu a momentálně stojící v čele státu. Václav Havel byl symbol a celosvětově známější a uznávanější, ale volební období jsou dána.
Díky závistivosti a řevnivost obecně sžírající českou veřejnost je snazší probouzet nízké sklony než uznávat, respektovat nebo dokonce pochválit.
V Americe je opačné klima, kdo je úspěšný, tomu fandí, berou jej jako projev jeho schopností, kde každý má stejnou šanci.
Nabízí se resumé, až dokážete to, co ti lepší, pak je můžete kritizovat. Jinak zůstaňte ve své malosti a raději se sami snažte být významným, pokud ovšem na to máte.

Další odpovědi
baghira

Při všech výhradách – pořád lepší, než od reality odtržený dramatik nebo senilní dědci, co tam byli předtím.

www

V mých očích je tento člověk v podstatě tím, co uvádíš hned v úvodu před slovem nebo. A proto je tak „pracovitý“ 😁
P.S: v některých věcech s ním ale, s malými dodatky, přece jen souhlasím. Ať už je co je, není totiž hloupý.

Drap

Kdo to je ? Asi bude lépe tuto otázku nechat bez komentáře a přát si aby pan prezident dál psál své knihy, které mnoho čtenářů zřejmě nemají, a zanechal své práce pro blaho republiky

Jikra

Ta první možnost je správná.

suaeda

Možná potomek pána, který se dříve jmenoval „Pružinský“?

iwrana

Kdyby vaše otázka zněla Jaká je paní prezidentová,nap­sala bych inteligentní dáma s dobrým srdcem.A pan prezident je velice chytrý člověk,ale i tací lidé nevědí vždy vše nejlépe a pan prezident mi připadá,že ve své ješitnosti někdy nechce uznat,že má někdo lepší názor,než on.

fcoop

Dotaz je velice jednoduchý.Nicméně svůj účel splnil.