Boy 13

Myslite, ze lide narozeni v roce 2000 jsou unikatni?

Unikatni myslim tim, ze nikdy nemusi dopocitavat, kolik jim je let.. nedavno jsem cetl, ze lide narozeni v roce 2000 a po jsou jinaci, nez lide narozeni do roku 1999. Jaky mate nazor na to vy? Jsou ty deti, ted uz tedy dospeli opravdu unikatni? Ja jsem teda rocnik 1999 :D, takze jsem se bohuzel jeste nestacil narodit v novem tisicileti. Jaky mate nazor na to vy?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ano, jsou stejně unikátní, jako lidé narození
v kterémkoliv roce před a po roce 2000.

Jaký na to mám názor? Snahu o hodnocení lidí podle čehokoliv jiného než
podle vlastností, znalostí, dovedností či schopností považuji za pošetilost.

Další odpovědi
Drap

Ne, nejsou

quentos

Ne. Už proto, že počátek našeho letopočtu byl prý stanoven chybně.

annas

Není unikátní rok 2018? Můžeme každý den slavit své narozeniny., bereme-li rok jako celek.

2018 – 2000 = 18 roků. Mám 18 roků, takže jsem se narodila 2000.
2018 – 1950 = 68 roků. Mám 68 roků, takže jsem se narodila 1950.
2018 – 1970 = 48 roků. Mám 48 roků, takže jsem se narodila 1970. atd.

Vy jste se narodil v r. 1999, rok narození 2000 se snadno pamatuje, ale oba jste se narodili ve 20. století.Totiž 21. století začíná až rok 2001.

V čem jsou ti jedinci jiní? Stejně jako každá jiná generace, která se liší věkem, je jiná.

Podívejte se na otázku – jedinci narození po r. 2000 se řadí k tzv. generaci Z.

„Považujete za správné, jak se sociologové dívají na současnou generaci? Co byste k jejich obecnému hodnocení doplnili?“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/povazujete-za-spravne-jak-se-sociologove-divaji-na-soucasnou-generaci-co-byste-k-jejich-obecnemu-hodnoceni-doplnili

Koralek

Ano v tom, že je podstatně snažší dopočítat věk lidem, kteří se narodily v roce 2000 než lidem, kteří se narodily například v roce 1964. To už člověk musí o něco déle přemýšlet.

Má to ale nějakou spojitost s tím, jestli jsou jinak unikátní než ostatní lidé? Ne, to nemá.