Mili @

Kdo to byli rosenkruciáni?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jako rosenkruciáni, někdy též rosekruciánský řád se označovala tajná společnost, založená na západní mystické a esoterické tradici. Rosenkruciánství vzniklo v Německu počátkem 17. století. Po roce 1614 zde byly anonymně publikovány tři rosenkruciánské manifesty, Fama Fraternitatis Rosae Crucis (Pověst Bratrstva růžového kříže), Confessio Fraternitatis (Vyznání Bratrstva) a Chymická svatba Christiana Rosenkreutze, za jejichž autora je považován teolog Johann Valentin Andreae, který je také autorem rosenkruciánské legendy.
Vliv těchto tří sociálně kritických mystických spisů, líčících „nejchvályhodnější řád“ a „obecnou reformu lidství“, byl tak silný, že historik Frances Yates později označil 17. století za epochu „rosenkruciánského osvícenství“.
Dnes se na rosenkruciány odvolává několik různých mystických tajných společností

Zdroj: http://starys­vitek.blog.cz/0802/ro­senkruciani