zjentek

Kdo stanovuje/vyme­zuje/vytyčuje pravomoce mezinárodním organizacím?

Otázka nezní kdo je uznává. Uznávat si je může kdo chce, třeba nařízeními či směrnicemi států. Ovšem kdo jim je ještě dříve přesně stanoví.

Odpovědi
Drap

Vždy by to měl být zřizovatel.

petrph

Zase jenom ty státy. Skupina států se mezi sebou dohodnou, že že založí mezinárodní instituci – a ty státy se dohodnou, jaké ona bude mít pravomoci. S tím že tedy tyto státy které jí založily, jí současně uznají. A pak se mohou přihlásit další státy, že jí rovněž uznávají.
Ty státy které se nepřihlásí jí neuznají a pak tedy nad nimi žádnou pravomoc nemá.