D. Kell.

Kdo složil píseň „Kdyby tady byla taková panenka“ anebo do kterého století se datuje?

Odpovědi
Ametyst

Zpíval ji Pavel Lohonka, tak jsem předpokládala, že je jeho dílo.

marci1

Píseň „Kdyby tady byla taková panenka“ je jihočeská lidová píseň a od jakého data se datuje asi nepůjde zjistit. 🙂

elkon

Česká lidová, v nejznámějším provedení Pavla Žalmana Lohonky. Ale zde je také krásná verze s Petrem Mukem a Michaelou Klimkovou.https://www­.youtube.com/wat­ch?v=UbxKiLtKHOs

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

D. Kell.

Je to stará česká písnička, Pavel Lohonka ji jen nazpíval.