Pruzkumnik

Kdo první přišel se zeleným pivem na zelený čtvrtek?

V Česku

Nejlepší odpověď
johana 56

„Nápad vyrobit novinku, která by se čepovala jediný den v roce u příležitosti nadcházejících svátků jara, tedy Velikonoc, vznikl asi před deseti lety. Jak uvádí manager pivovaru Starobrno a jeho vrchní sládek Petr Hauskrecht, na počátku vzniku zeleného piva šlo o to, aby se propojila velikonoční tradice se značkou Starobrno a vznikla tak zajímavost, kterou nikdo nemá. Poprvé se zelené pivo v restauracích, kde starobrněnské pivo čepují, nabízelo v roce 2006. Tehdy bylo pro spotřebitele připraveno 80 hektolitrů nazelenalého moku.“

https://www.pivo-pivo.cz/svetpi­va/clanek/3187-Zelene-pivo/index.htm

Další odpovědi
lota

Starobrno?