xiperio

Kdo podává dle etikety ruku jako první?

Do Česka přijede anglická královna a na mítinku s českými občany ji budou vítat děti základní školy. Náhle ji se slovy „Veličenstvo, vítám Vás v naší zemi“ podá jako první ruku žák 1. třídy. Žák je hostitel a královna host. Dle mého názoru je to dle etikety v pořádku.

Nejlepší odpověď
Drap

Neni to v pořádku. Královně se nikdy nenabízí ruka. Vždy je to na královně, zda ruku nabídne, nebo ne. Nabízet ruku královně je společensky nepřijatelné.

Další odpovědi
Justin1

Pokud vím, má jako první podávat ruku společensky významnější osoba, což je královna. Nicméně královna už toho zažila tolik, že se možná ani moc divit nebude, když něco bude jinak.

Rokio

První podává ruku společesky významnější osoba, a to je královna. Třeba u zdravení je to obráceně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Justin1

Na audienci u královny by to s tím zdravením asi nebylo jako obvykle, protože jako první má promluvit královna.

Rokio

Justin: Aha. To jsem nevěděl. Zní to přesvědčivě.

xiperio

Bylo by to tak, i kdyby královna přišla na návštěvu k němu domů?