gnr54

Kdo mi zaplatí nemocenskou?

Nastoupila jsem před 2 měsíci do práce a již týden jsem nemocná a beru léky.Přesto že se můj zdravotní stav nelepší,bojím jít po druhé k doktorovi,aby mi nenapsal neschopenku.Nejsem zrovna nejmladší a 3/4roku jsem byla na ÚP.Kdybych omarodila,tak vím že mě na 100% ve skušební době vyhodí.Co se stane,kdybych byla na nemocenské!Kdo mi bude platit nemocenskou,so­cialní a zdravotní pojištění když budu opět bez práce a můj zdravotní stav není dobrý?

Nejlepší odpověď
Redog

Pokud onemocníte tak vám nemocenskou platí zaměstnavatel a to od 3 dne nemoci až do 21dne nemoci poté vám nemocenskou platí sociálka.
V průběhu nemoci vás zaměstnavatel nesmí vyhodit.