Rokio

Kdo má pravdu z nás dvou?

stanovisko mého otce: Můj otec si myslí, že více lidí se špatným charakterem je v populaci s nižším IQ, protože si některé věci neuvědomují, a proto se chovají hůře.

moje stanovisko: Já jsem přesvědčen, že více lidí se zkaženým charakterem je mezi normálními lidmi a lidmi s vyšším IQ, protože mají vyšší kontrolu nad svých chováním, takže jejich špatné činy jsou o to horší. Dáme si myslím, že lidí s intelektuálním postižením jsou jako děti, takže jsou méně zkažení než běžná populace.

Nevíte, kdo se více blíží pravdě?

Nejlepší odpověď
anonym

nemyslím si že IQ a charakter spolu jakkoliv souvís ať už přímou či nepřímou úměrou …

Rozdíl je v tom že když se chytrý člověk pokusí okrást hloupějšího nejspíš se mu to podaří a jeho charakter bude vláčen médii: „ten šmejd prodal babičce hrnec za 10 tisíc“, „ta svině mě donutila refinancovat nevýhodně vypotéku a ještě ji zafixovat na 5 let“ … kdežto když se člověk s mizerným charakterem který je navíc ještě hloupý rozhodne okrást chytrého zmůže se nanejvýš na krádež hodinek v tlačenici metra což se ale kupodivu nepovažuje za vadu charakteru ale za důsledek politováníhodné hmotné nouze 🙂

z toho pak vzniká dojem že chytří mají horší charakter než hloupí, ale skutečná souvislost tam podle mne žádná není.

Další odpovědi
zjentek

Rodiče a ženy mají vždycky pravdu, s tím je třeba se naučit žít.
Navíc, máš tam chybu. Místo zákeřní napsals zkažení.

Miloslav

Tokio, za pravdu dávám Tobě!

Altair-AC

Nevím

roco888

Odpovím Ti takto:

  1. Zeptej se otce, co je to „špatný charakter“
  2. Na jeho odpověď reaguj slovy – Ale jdi, ty rozumbrado…
  3. Myslím, že následně poznáš odpověď na Tvou první otázku na vlastní kůži

anonym

tvůj otec má ale zřejmě pravdu v tom že hloupější lidé si přirozeně neuvědomují nepřímé následky svých jednání a rozhodování. Takže se mohou rozhodovat hůře a také tím negativně ovlivňovat ostatní pokud jejich rozhodnutí se týká například volby prezidenta který má následně vládnout všem … v tom má jistý kus pravdy, ale to nesouvisí s charakterem vůbec …

anonym

oni tak jednají sice chybně ale v dobré víře. Charakter mohou mít ryzí 🙂