Rokio

Nevíte, kdo z nás dvou má pravdu?

Táta si myslí, že když člověk vede spořádaný život, ale pak najednou se dopustí něčeho velmi závažného, je úplně jedno, že daná osoba vedla předtím dobrý život a jedná se tak ve výsledku o špatného člověka.

Já si naopak myslím, že kvalita člověka se určuje podle poměru dobrých a špatných skutků, přičemž u dobrého člověku převažují dobré skutky a u špatného převládají špatné skutky. Samozřejmě je nutné také brát v potaz jejich váhu.

Nejlepší odpověď
ivzez

Pravdu nemáte ani jeden.

Ojedinělý nebo jediný „přešlap“ ještě nemusí
znamenat, že by šlo o špatného člověka.

Kvalitu člověka nelze určovat podle počtu skutků (dobrých ani špatných).
Kvalita člověka spočívá v jeho povaze, empatii, ohleduplnosti, ochotě, …

Další odpovědi
aliendrone

Tatík má asi hodně jednoduchý život, jinak by věděl, že špatného skutku se nakrásně můžeš dopustit omylem, z pouhé neznalosti či blbosti. Takže se mýlí.

BTW – nejhorší je ta blbost, zejména případy, kdy se blbec „snaží pomoci“ – to často STRAŠLIVĚ dopadá!!! ;) :D :D

Dochy

Spíš bych se přiklonil k Tvému názoru. Ale i o tom by se dalo trochu diskutovat. Rozhodně nemyslím, že by se „kvalita“ člověka výrazně změnila jediným činem.