dust8

Kdo konkrétně zdědí po zemřelé osobě účet, na který chodil důchod, když třeba nedokázala či zapomněla sepsat závěť?

Do závěti by to muselo být uvedeno? Pokud není uvedeno či závěť nebyla vytvořena, tak to dostane vše stát nebo kdo?

Nejlepší odpověď
Drap

Stejně jako u každého jiného majetku. Pokud neni závěť, stanovuje zákon, kdo a v jakém pořadí dědí. Pokud takových dědiců neni, tak se jedná o odúmrť a majetek připadne státu.

Další odpovědi
Edison

Oučet nezdědí nikdo. Ten bude zrušen a prostředky na něm budou teprve předmětem dědického řízení, které určí, kdo je zdědí.