Avatar uživatele
Lotr2008

Kdo je váš nejoblíbenější fiktivní detektiv?

Můj asi Poirot, ale je taky dobrej Holmes. Maigreta nebo Marplovou nebo Montalbana moc nemusím.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Ametyst před 800 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Moc na to nekoukám, ale když už, tak na Jessicu Fletcher.
Spíš mám ráda knihy. Nejoblíbenější mám sérii od M. C. Beaton – Agatha Raisinová. Není povoláním detektiv, ale fušuje se do toho. Stejně jako Jessica.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GM

Šéfinspektor Tom Barnaby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Za mě se o prvenství dělí poručík Columbo a Sherlock, poté Poirot.

Maigret a Montalbano a Columbo jsou regulérní policajti, Poirot též býval policajtem než se dal na dráhu detektiva, Marplová je amatérská detektivka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Murdok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Colombo (Petr Falk)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Ze jmenovaných mě docela oslovil Montalbano.
A nejlepší detektivka, co jsem viděl v poslední době, byla dánská „Případ: Ponorka“ podle skutečného příběhu https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/144749980­59-pripad-ponorka/ Kdo to neviděl, doporučuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Hercule Poirot, inspektor Morse, inspektor Rebus, inspektor Frost, Adam Dalgliesh.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Mentalista se vám nelíbí?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Emma Peel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marty Koller

Adrian Monk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lotr2008

iceT: Detektiv nebo také vyšetřovatel je zpravidla profesionálně vyškolená osoba, která za úplatu tajně pátrá s cílem odhalení pachatelů zločinů a/či získání informací (např. fotografie dokumentující nevěru). Může to být policista nebo také osoba zaměstnaná u soukromé detektivní kanceláře (takzvaný soukromý detektiv)

Avatar uživatele
iceT

Definici znám, teto Wiki, ale stejně pleteš hrušky s jabkama.

Nový příspěvek