Lotr2008

Kdo je váš nejoblíbenější fiktivní detektiv?

Můj asi Poirot, ale je taky dobrej Holmes. Maigreta nebo Marplovou nebo Montalbana moc nemusím.

Odpovědi
Malvína

Moc na to nekoukám, ale když už, tak na Jessicu Fletcher.
Spíš mám ráda knihy. Nejoblíbenější mám sérii od M. C. Beaton – Agatha Raisinová. Není povoláním detektiv, ale fušuje se do toho. Stejně jako Jessica.

GM

Šéfinspektor Tom Barnaby.

iceT

Za mě se o prvenství dělí poručík Columbo a Sherlock, poté Poirot.

Maigret a Montalbano a Columbo jsou regulérní policajti, Poirot též býval policajtem než se dal na dráhu detektiva, Marplová je amatérská detektivka.

Rokio

Murdok.

paul1

Colombo (Petr Falk)

Pepa25

Ze jmenovaných mě docela oslovil Montalbano.
A nejlepší detektivka, co jsem viděl v poslední době, byla dánská „Případ: Ponorka“ podle skutečného příběhu https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/144749980­59-pripad-ponorka/ Kdo to neviděl, doporučuju.

Ametyst

Hercule Poirot, inspektor Morse, inspektor Rebus, inspektor Frost, Adam Dalgliesh.

hapiky

Mentalista se vám nelíbí?

Arne1

Emma Peel

Marty Koller

Adrian Monk

Lotr2008

iceT: Detektiv nebo také vyšetřovatel je zpravidla profesionálně vyškolená osoba, která za úplatu tajně pátrá s cílem odhalení pachatelů zločinů a/či získání informací (např. fotografie dokumentující nevěru). Může to být policista nebo také osoba zaměstnaná u soukromé detektivní kanceláře (takzvaný soukromý detektiv)

iceT

Definici znám, teto Wiki, ale stejně pleteš hrušky s jabkama.