dust8

Kdo je to vošoust?

Nejlepší odpověď
annas

Když si přečtete pozorně slovo, vidíte, že má předponu o, někde oblastně i s protetickým v., tedy základem je slovo šoust od šoustat. Jde o vulgární výraz pro pohlavní styk, Sloveso nebylo v době původu vulgárním, a znamenalo svým významem třít, pohybovat se a přitom vydávat zvuk . Později se význam posunul jako vulgární do sexuálhí oblasti. Na Moravě se stále šoustá či šústá kukuřice, drhne se loupe se. Odvozený výraz ošoust, oblastně vošoust vznikl jako zpustlý člověk, který se vtírá, obtěžuje, vydírá a a obtěžuje lidí a později za drobné prokázané služby původně při zpracování kukuřice, především osamoceným ženám si nechal platit sexem., tedy vydíral je. Dnes je to chlípník, úchylný člověk.

Je vidět, že z neutrálního výrazu vzniknou nové významy které se stanou vulgárními,.

Podle Machkova Etymologického slovníku a významů slov podle etymologie.

Další odpovědi
marci1

Vošoust: 🙂

  1. (vulgárně) sexuální deviant
  2. (vulgárně) nadmíru chlípný nebo oplzlý muž

https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/vo%C5%A1ou­st

_Bůh_

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Příspěvek smazán administrátorem.