Hungalabunga

Kdo začal s tím, že EU musí přijmout uprchlíky, a proč?

EU by měla držet basu jako jedna rodina, hlavně bezpečnost a ne opak.

Nejlepší odpověď
Drap

Ta velká vlna přišla po pozvání Angely Merkel

Další odpovědi
autacek

Přišel s tím německý vůdce. Bezpečnost Evropy je mu ukradená.

anonym

Jsou výhodní pro business, je to velmi levná pracovní síla které se v některých zemích EU už nedostává …

Každopádně si ale něco přečtěte o pojmu AZYL https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Azyl než se začnete tak hloupě ptát kdo s tím přišel 🙂 přišli s tím samozřejmě uprchlíci kteří o azyl zažádali.

mzm

Začali s tím v Ženvě v r. 1951 – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C3%9Amluva_o_pr%C3%A­1vn%C3%ADm_pos­taven%C3%AD_u­prchl%C3%ADk%C5%AF

Kryšpín

V roce 2004 jsme v EU se všemi povinnostmi, rovněž Lisabonská smlouva to nařizuje

anonym

Kdo s tím přišel : no přece stará známá „Listina základních práv a svobod“, máte proti ní něco ? Ta hovoří o právu na útočiště/azyl v případě že uprchlík prohlásí, že ve své zemi čelí pronásledování za uplatňování politických práv a svobod. Překvapení že ?… kruci písek listina základních práv a svobod, asi bychom ji měli spálit že ? 😁

autacek

@george A že by měli v EU platit zákony a tito uprchlíci požádat v prvni EU zemi příchodu a ne si selektivně vybírat, kde je nejlíp, vám je asi taky cizí informace, že?

mzm

Jenže tomu se ty „první“ země brání, protože už jich tam je moc. Tak se to snaží EU nějak vyřešit. Jestli máš lepší řešení, tak jim ho navrhni.

autacek

„U uprchlíka se předpokládá, že utíká z hořícího domu s taškou a s dítětem a snaží se dostat někam do bezpečí. U těchto osob umožňuje Úmluva o právním postavení uprchlíků státům jakési právní odpuštění toho, že vstoupili na jejich území nelegálně. Pokud se neprodleně přihlásí a žádá o ochranu, tak jej státy za vstup nemají penalizovat.“

Člověk se stane uprchlíkem, jakmile jednou překročí hranice státu. „V zemi, která se připojila k úmluvě, by měl dostat ochranu a nebýt navrácen zpět. Je ale pravda, že pokud uprchlíci cestují dál, tak další státy je ale mohou navrátit do jiné – bezpečné země,“ doplnila Honusková. V EU ještě nad rámec úmluvy platí, že kdo přijde na její území a naplní definici uprchlíka, má právo na získání ochranného statusu. „I tak ale státy mají právo navrátit osobu do jiné bezpečné země – i mimo EU, pokud je schopna naplnit práva uprchlíků vyplývající z úmluvy,“

https://ct24.ces­katelevize.cz/svet/157­8628-expertka-uprchlik-ma-pravo-na-ochranu-zemi-si-ale-vybirat-nemel

Tak že „někdo“ si je tam pozval, prohlásil, že to zvládnou a když zjistili, že se k nim celá Afrika ani Blízký Výcbod nevejde a ani nemohla vejít, obtěžují s tím celou Evropu.