Avatar uživatele
anonym

Kdo byl Tertullianus a v čem spočívá jeho význam?

Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4099 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

•Quintus Septimius Florens Tertullianus (kolem 160 v Kartágu – kolem 220 v Kartágu) je nejvýznamnější latinsky píšící křesťanský spisovatel přelomu 2. a 3. století, který je považován za autora základní křesťanské terminologie v latinském jazyce

nevím/ Aničko /jestli to stačí

Zdroj: http://www.google.cz/search?hl =cs&rls=com.microsoft:cs:IE-Se archBox&rlz=1I7ADRA_cs&defl=cs &q=define:Tertullianus&sa=X&ei =8yRqTdekEciSswawvtHpDA&ved=0C BcQkAE

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Kartaginský rodák Quintus Septimius Florens Tertullianus se narodil mezi lety 155 a 160 v rodině centuriona. Získal bohaté a poměrně všesměrné vzdělání - studoval rétoriku, medicínu, získal dobrý přehled v přírodních vědách i právu, samozřejmě ovládal řečtinu a latinu. Tyto znalosti ho předurčily pro dráhu advokáta.Jako kvalitní právník by si Tertullianus jistě nežil špatně, nicméně jeho dráhu zbrzdila konverze ke křesťanství.
Ponechal advokacie a zcela se upnul k boji o křesťanství, kterého se hodlal zúčastnit jakožto obhájce náboženství proti celému světu.
Tertullianova výjimečnost tkví v tom, že byl prvním latinsky píšícím církevním spisovatelem, který své schopnosti plně věnoval šíření křesťanské věrouky a jejích mravních ideálů, a stal se tak první výraznou osobností počínajícího vývoje křesťanství - dokonce tak výraznou, že se dlouho nenašel nikdo, kdo by se mu vyrovnal.
Tertullianus razil tezi, že správný křesťan by neměl sloužit v armádě.Kromě toho také prosazoval mučednictví a tvrdě odsuzoval všechny, kdo se snažili útěkem zachránit.

Zdroj: zkráceno z-V.E.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost