Kamil.Hornak

Kdo by zaplatil dluhy Ukrajiny, kdyby ji Rusko nakonec obsadilo?

Ukrajině je dnes „ze západu“ hromadně půjčováno (navíc Ukrajina má dluhy ještě z doby před agresí Ruska) plus uzavřeli mnoho kontraktů s dlouhodobou splatností na zbraně a palivo, takže má otázka zní – kdo to všechno věřitelům zaplatí, pokud Ukrajinu nakonec Rusové obsadí? Dlužník (Ukrajina) by přece formálně zanikla a Rusko si nic nepůjčovalo.

Nejlepší odpověď
paul1

Ale bylo by nástupnický stát. Ale doufám, že Bůh a Ukrajinci Ukrajinu uchrání a držím jim palce.

Další odpovědi
Kazatel

Jedno je jisto jistě jisté, Ukrajinci to platit nebudou a Rusko také ne.

da ny

Ukrajinci nebudou mít z čeho. Tam poputují investice z EU. Bude tam spousta práce…
Mám dojem (vycházím z názorů, historiků a jiných expertů), že Rusko o Ukrajinu nestojí. Jen o tu část, která mu kdysi, již za matičky Rusi patřila. Chruščov se účelově vyvázal (Rusko) z povinnosti platit dluh (půjčku) Židům, kterým přislíbili Krym. Doněcko, Luhansko se svezlo jako „dar“ Ukrajině, za předpokladu společné federace. Ti však dosáhli v r. 1949 na jiné území a založili stát Izrael. Peníze se staly nevymahatelné.

Filip84

Podle mezinárodního práva by pak přešly dluhy na Ruskou Federaci. Otázka je, bylo-li by to i vymožitelné, o čemž pochybuji.