boldrik

Kdo by teď vládnul v Británii,kdyby zemřela Alžběta2.?

Nejlepší odpověď
Bedy

Princ Charles, pokud by se vzdal nebo nastala jiná sitace, tak princ William, kdyby se on vzdal nebo…, tak by vládl regent za nového prince Georga (syn Williama), kdyby se on vzdal nebo …, tak by vládl princ Harry a tak dále.
Doplňuji:
Přednost mají vždy muži a jejich potomci. Takové druhorozené dítě Alžběty II., dcera Anne by šla až jako jedna z posledních – před ní by šli její bratři s jejich potomky. No a poslední by šli potomci princezny Anne.

Kdyby to celé vymřelo, tak by se hledali nejbližší příbuzní.

Další odpovědi
marci1

Následníci trůnu až po první ženu : Princ Charles, William, George, Harry, Andrew, Beatrice.

led

Naďalej by vládol Parlament.
Veľká Británia aj keď je kráľovstvo, reálna moc je v rukách Parlamentu. Kráľovná je symbol, ale nie zákonodarca, následníctvo sa rieši po línii – syn – vnuk – pravnuk (Charles-Wiliam-malý princ George)

pokazdejinak

zvolali by „Kralovna je mrtvá, ať žije král“ a začal by vládnout král Karel III. – tedy pokud by si při nástupu na trůn nevybral nějaké jiné jméno :)