Kdo a proč sebral spisy Aloisi Jiráskovi?

Nejlepší odpověď
annas

Sebrané spisy A. J.
Sebrané spisy = odborný název pro úplné souborné vydání díla;
Podle PSJC.

Zřejmě vydavatel „sebral“, tedy dal dohromady, seskupil některé spisy, díla A. J.

Další odpovědi
Jan Kunčar

Sebral mu je jeho zaměstnavatel (asi ředitel Gymnázia Litomyšl), kterého přestalo bavit kupovat každý týden několik litrů inkoustu.

led

Ja som to nebola!
Zobrali ich obdivovatelia jeho diela a vytvorili z nich zbierku, ktorú potom vydali ako „sebrané spisy“, comu sa potešili ďalší jeho obdivovatelia a hlavne učitelia základných škôl, ktorí nimi potom trápili svojich žiakov.

anonym

Stačí číst\.http://www­.aloisjirasek­.cz/

anonym

Variat-ore, ráno vstáváš do rachoty, tak si jdi už lehnout.

anonym

Jsi hnup atím zustaneš

anonym

Variat-ore, jsi malý postavou, duchem, i přirozením.