Kdo a kdy zalozil prvni filmovou spolecnost v Cechach-jaky byl jeji nazev?

Nejlepší odpověď
annas

inofa byla první profesionální filmovou společností na území dnešní České republiky zabývající se výrobou filmů. Jejím zakladatelem, režisérem, kameramanem a prvním ředitelem se stal Antonín Pech.
otograf a filmový nadšenec Antonín Pech, který již od roku 1908 provozoval v domě U čtrnácti pomocníků v pražské Ječné ulici kino Grand Biograph de Paris.

Více na:
Doplňuji:
Vypadlo mně písmenko – patří Kinofa.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ki­nofa