Posspi

Kde začít hledat informace o barmanství?

Zdravím…strašně mě baví míchat nápoje,konkrétně Piňa Coladu,ale nic o míchání nápojů a prostě barmanství nevím.Neznám pojmy,nevím co k čemu je a prostě nevím,kde hledat informace,a co si najít jako první.Když se třeba jednou za čas kluci ze třídy baví o autech,tak jsem tam za vola,protože nevím ani co je převodovka,a takové věci..A tak se ptám:"Co si ti kluci našli jako první?? Přece existuje tolik druhů aut – starých,nových,re­tro…tak jak si to všechno zjistili?? Mě spíše baví MARVEL a DC,ale zase nevím,kterým komiksem začít,co umí jednotlivé postavy,a nebo třeba jak se liší seriálový Flash od toho komiksového…prostě nevím nic,a potřebuju odborníka.To samé s těmi nápoji.Knížky kupovat nechci,a do knihovny to mám daleko…a nepište,že je toho plný internet,protože mi vždycky vyjedou nějaké pdf dokumenty,kde je to zapsáno odborně,a stejně z toho nic nepochopím..už vím,že existujou 3 základní typy Shakerů,a taky Firma MONIN,která vyrábí právě sirupy do míchaných nápojů.Dokonce si představuji i situace,kdy se bavíme ve skupině třeba tří lidí,a jeden člověk by nahodil téma Piňa Colada,že si ji dělají doma nějakým shakerem,a já už bych na něho valil ty pojmy,a on by vůbec nevěděl,a já bych se cítil jako frajer,kdybych toho věděl strašně moc..:D

Odpovědi
gecco

…„Piňa Colada,že si ji dělají doma nějakým shakerem,a já už bych na něho valil ty pojmy“…
ROFL…
Ty snad ani nevíš, co je to shaker…
___

  1. připadáš mi jako naprostý zdechlon si aspon neco přečíst (co to cestování???)
  2. o snaze o pochopení (pře)čteného nelze hovořit vůbec

Máš-li dojem, že vědomosti a znalosti lze získat tlučením hlavy o pevnou zed, zkus to – myslím, že tím nic pokazit nemůžeš…
___
3. studuj, uč se, čti a zkoušej – jinak se nenaučíš vůbec nic…