Iceman88

Kde vyřídit nový občanský průkaz?

Tak 15.7.2019 mi končí občanský průkaz. Já si ho tehdy vyřizoval 15.7.2009 ve Valašských Kloboukách na městském úřadě. Můžu si nový občanský průkaz vyřídit v Uherském Hradišti příští rok? Už 9 roků pracuji kousek od Uherského Hradiště, tak nechce se mi kvůli tomu zbytečně vybírat dovolenou a vyřizovat si ji v místě trvalého bydliště.
Můžu si ji vyřídit mimo trvalého bydliště?

Odpovědi
JájsemRaibek

Ano můžeš.

Kepler

Občan může požádat o vydání občanského průkazu u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností. https://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx?q=Y2hud­W09MQ%3d%3d Tedy minimálně, samozřejmě i na MěÚ.

cochee

U kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností. Takže u tebe v bližším okolí je např. Uherské Hradiště, Uherský Brod, Otrokovice, Veselí nad Moravou.