Kelt

Kde vlastně leží Benátky severu?

Až do včerejška jsem si myslel, že se tak říká Petrohradu, bývalý Leningrad, protože to byl jeden článek v učebnici ruštiny, kterou jsem zase začal studovat. No a co se stalo včera? Na notebook mi chodí jako tapeta každý den obrazy z celého světa – hory, města, údolí atd. A tentokrát to byly domy mezi nimi voda a kolem lodičky. Tak jsem si myslel, že jsou to Benátky. V nápovědě jsem si přečetl, že se tomu říká Benátky severu . No a výsledek : Bruggy v Belgii. Věděl to někdo? Zajímavé, že? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

" Označení Benátky severu odkazuje na různá města v severní Evropě a Severní Americe, která obsahují kanály ,ve srovnání s Benátkami v Itálii. Město je známé svými kanály (viz Grand Canal ). Některé z těchto „přezdívek“ (např. v případě Amsterdamu) pocházejí ze staletí, zatímco jiné, jako je Birmingham, dostávají další města a vymýšlejí se velmi nedávno..

Od roku 2020 je amsterdamská značka luxusního streetového oděvu známá jako Venice Of The North / House Of VOTN. "

hhttps://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Venice_of_the_Nor­th

Města v odkazu jsou řazena abecedně.

V odkazu najdete více měst, jimž se říká Benátky severu.. Můžete srovnat s českou Wiki.

Najdete i Benátky východu, dále např.. Venezulu – překlad Malé Benátky.

Spolu s několika dalšími severními městy založenými na kanálech, jako jsou Amsterdam a Petrohrad , se město Bruggy NÉKDY označuje jako Benátky severu"

https://en.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Bruges

Dověděla jsem se pojmenování bývalého Leningradu, když jsem kdysi v minulosti navštívila SSSR. Dnes Petrohrad = Benátky severu. Ale netušila jsem, kolik je takových měst.

--
Co v ČR? Znáte, kterému městu se říká " Hanácké Benátky?" Známé jsou Benátky nad Jizerou – přímo v názvu.

Další odpovědi
Fyzik

Benátky Severu nebo Benátky severu nebo zriedkavo Severné Benátky je označenie viacerých severoeurópskych miest, v ktorých sa nachádzajú kanály a preto sú prirovnávané k Benátkam v Taliansku, ktoré sú preslávené svojimi kanálmi:

Petrohrad[1]
Amsterdam[2]
Bruggy[3]
Štokholm[4]
Kodaň[5]
Manchester[6]
Maryhill (Spoj. kráľovstvo)
Birmingham[7]
Vroclav[8]
Hamburg[9]
Berlín
Duisburg
Papenburg
Borås
Bornholm[10]
Giethoorn [11]
Trondheim
Haapsalu
Charlottetown

Zdroj: https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Benátky_se­veru

Emefej

Já jsem toto označení slyšel ve spojitosti s Kodaní.

paul1

A co Benátky nad Jizerou? Kdysi jsem tam byl, je tam hezky. Byl jsem tam v továrně „Karborundum“ ohledně nějakého brusiva. Zajímavá fabrika a ochotní lidé. Nevím, či ještě funguje. Mám i starý „Karborundum brousek, za korunu kousek“, jak kdysi vyvolávali na trzích. Je už pořádně opotřebovaný, ale stále funguje. U těch dnešních z Číny tomu asi tak nebude.

Zdroj: https://www.mis­topisy.cz/pru­vodce/obec/4402/be­natky-nad-jizerou/pamatky-turistika/

Pety2015

Mmm pro mne nejhezčí a přirovnatelné k benátkám je třeba Kodaň když se projedete na Seakjaku tak zjistíte jak to dejchá uvnitř… a to je krásný. Tady jeto krásně popsané https://tripra­dar.cz/benatky-severu-ktera-mesta-mezi-ne-patri-a-co-v-nich-navstivit/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.