Kde ve světě existuje superhrubá mzda?

Zajímalo by mě, v kterých zemích ve světě existuje superhrubá mzda a 13. a 14. plat. Děkuji.

Nejlepší odpověď
sesednizkola

No superhrubá mzda je celková částka kolik stojíš svého zaměstnavatele. Existuje všude ve světě, akorát se tomu bude říkat jinak.

Tahle demagogie s tou superhrubou mzdou už mi leze krkem. Prostě superhrubá mzda rovná se celkové výdaje co za tebe odvede zaměstnavatel. V Česku je rozdělená část odvodů co platí zaměstnanec a co platí zaměstnavatel, proto superhrubá mzda. Nevím co se to kde bere za kecy, že ODS zavedlo superhrubou mzdu, jako kdyby předtim braly lopaty snad všude o desítku víc!

Každýmu co si stěžuje bych dal tričko s nápisem „Měl jsem se líp učit“.

Další odpovědi
Klaproth

Jsou země, kde se superhrubá mzda vůbec nepoužívá. Zaměstnavatel za tebe nic neodvádí, vyplatí ti mzdu podle smlouvy a dál se o tebe vůbec nestará. Je pak pouze na tobě, jak se s finančákem (a případně i sociálkou nebo zdravotní pojišťovnou) vyrovnáš.
13. a 14. platy jsou věcí dohody mezi zaměstnavatelem a odbory.

mosoj

Vzorná páska. Tak jak má být.

independent

kde máš příspěvky na ROH?

Dochy

Ad. sesednizkola: Osobně předpokládám, že ve většině zemí hrubá a superhrubá mzda budou mít přesně stejné hodnoty (a z toho důvodu tam o superhrubé mzdě ani nic neví)