Avatar uživatele
anonym

Kde ve světě existuje superhrubá mzda?

Zajímalo by mě, v kterých zemích ve světě existuje superhrubá mzda a 13. a 14. plat. Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? rouzi před 2409 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
sesednizkola

No superhrubá mzda je celková částka kolik stojíš svého zaměstnavatele. Existuje všude ve světě, akorát se tomu bude říkat jinak.


Tahle demagogie s tou superhrubou mzdou už mi leze krkem. Prostě superhrubá mzda rovná se celkové výdaje co za tebe odvede zaměstnavatel. V Česku je rozdělená část odvodů co platí zaměstnanec a co platí zaměstnavatel, proto superhrubá mzda. Nevím co se to kde bere za kecy, že ODS zavedlo superhrubou mzdu, jako kdyby předtim braly lopaty snad všude o desítku víc!

Každýmu co si stěžuje bych dal tričko s nápisem „Měl jsem se líp učit“.

Upravil/a: sesednizkola

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Jsou země, kde se superhrubá mzda vůbec nepoužívá. Zaměstnavatel za tebe nic neodvádí, vyplatí ti mzdu podle smlouvy a dál se o tebe vůbec nestará. Je pak pouze na tobě, jak se s finančákem (a případně i sociálkou nebo zdravotní pojišťovnou) vyrovnáš.
13. a 14. platy jsou věcí dohody mezi zaměstnavatelem a odbory.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mc Merkurion Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Vzorná páska. Tak jak má být.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
independent

kde máš příspěvky na ROH?

před 2409 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ad. sesednizkola: Osobně předpokládám, že ve většině zemí hrubá a superhrubá mzda budou mít přesně stejné hodnoty (a z toho důvodu tam o superhrubé mzdě ani nic neví)

před 2409 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek