Avatar uživatele
vlkadam10

kde v současnosti žijí potomci keltů?

Zdravím vás. Moc bych potřeboval vědět kde v současnosti žijí potomci keltů. Potřebuji otázky s minimální pravděpodobností pravdy 90 procent. DĚKUJI

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? VampGirl, Pomelo74, otaznik007, Honza1979, Artex1k před 4297 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Všude tam kde keltové žili. Jistě i my máme v sobě část keltské krve. Jak známo z historie částečně se smísili s e slovanskými kmeny. Takm kde jich žilo více, se dá předpokládatde větší.
Při dnešní migraci by se geneticky asi dalo zjistit, že potomci keltů jsou i na místech, která keltové neobývali, ovšem to procento bude zanedbatelné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

Jak již zde bylo naznačeno. Pravděpodobně všichni budeme mít část genetického základu od keltů. Jinak větší koncentrace bude asi opravdu v Irsku, Anglií a dále přidávám sever Španělska (Galicie).
Nyní informace doplním o domněnky. Před časem jsem se na jiné diskuzi na netu dověděl, že lidé trpící většími bolestmi zad, že mají větší podíl keltské krve. Údajně to byla jejich civilizační choroba. Dále se dá usuzovat podle rytmů lidové hudby (viz Irsko). Atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nemusíte chodiť ďaleko, nájdete ich aj na celom území Českej i Slovenskej republiky.
Na týchto územiach boli na prelome letopočtu veľké sídliská Keltského osídlenia. Počas Veľkého putovania národov boli postupne vytlačení Slovanmi smerom na západnú Európu. Kmene, ktoré zostali sa neskôr začlenili medzi Slovanov a stopy po nich v období 5.-7.storočí n.l. na našom území zanikli.
V západnej Európe ich najviac najdete na území Walesu, Škotska, Írska

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

V Irsku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Lidé, které jsou potomky Keltů dnes žijí v některých oblastech ve Francii, Španělsku, Cornwall, Turecku, Irsku, Skotsku a Walesu.(Net)

http://engel.ic­.cz/keltove_kme­ny.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Asi Vás to pobaví, ale určitě ve Mšeckých Žehrovicích. V archeologických kruzích má tato víska na Rakovnicku jméno nálezem velmi vzácné keltské hlavy, nazvané „Dědek“. Nedávno byla vystavena pouze na jediný den v muzeu v Novém Strašecí, který je naší vesnici nejblíže. Ano, bydlím ve Mšeckých Žehrovicích a jsem na to patřičně hrdá. A myslím, že s tím „kouskem kelta“ v každém z nás, mají diskutující pravdu. Jsou po celé Evropě a na přilehlých ostrovech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

ČR, Bavorsko, Irsko, Wales.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek