Mirdas

Kde stát nejvíce plýtvá ?

Nejlepší odpověď
anonym

Státní správa, vyplácení zlatých padáků manažerům firem se státní účastí, zadáváním státních zakaázek ne firmám co nabízejí méně, ale svým známým,vyplácení peněz stranám, které se dostaly do parlamentu (nejen jim, ale všem, kteří překročily nějakou procentní mez)…zájmovým spolkům, také NIC NEVYPLÁCÍ, takže proč stranám…Poslanců, kteří mají různé výhody (dělník si také musí platit dopravu do zaměstnání ze svého) atd.
Dělník MUSÍ platit svoje zmetky, oni za spackané zákony, které se musí další měsíc novelizovat neplatí nic.
Jak nám naši modří ptáci stále říkají, že stát je špatný hodpodář, TAK VE VŠECH TĚCHTO PŘÍPADECH TO PLATÍ DVOJNÁSOB, protože to stát platí z našich peněz.A pokud na to nemá, TAK ZKRÁTKA VYMYSLÍ DALŠÍ DANĚ , jen aby měl na zaplacení těchto nesmyslných věcí.

Další odpovědi
anonym

Relativně? – tam, kde je mnoho ´malých´ výdajů.
Absolutně pak tam, kde jsou vysoké jednotlivé výdajové položky.

suaeda

Zlaté padáky i lidem, kteří jsou ve funkci jen několik týdnů. Odchodné poslanců, senátorů a jejich výhody. Přebujelá státní správa na krajských, ale zejména na státních úrovních. Výběrové řízení předražených zakázek. Neschopnost výběru daní nejen od zaměstnanců, ale také od živnostníků a zejména od velkých firem. Rozhazovačný sociální systém (např. předražené nájmy pro soc. slabé). A je toho více – darmo se rozčilovat.

anonym

Ve státní správě. Jsou toho plná média.