22aa

Kde stáhnout film, který je 1:1 (VHS) nebo 4:3?

Dobrý den. Nevíte kde stáhnu vhs filmy nebo filmy které jsou rozáhnuté přes celou obrazovku?
Většinu filmů jsem nepodareně sthl ne widescrrenu (širokoúhlý) a na můj mobil je to docela moc malinký. Nechci si kazit oči i při filmech šetrřím oko. 16:9 je mazanice.

Prosím nevíte kde stáhnu film který je 1:1 (vhs) nebo 4:3?
Děkuji. 22aa

Odpovědi
elkon

Žádný film vhs neexistuje. Filmy jsou natočené v určitém formátu a je úplně jedno, na jaký nosič je kdo dá. Pak už jen záleží na nastavení přehrávače.

anonym

Nevím, jakej přehrávač používáte, ale některý dokážou poměr stran upravovat.

anonym

Stačí používat přehrávač který umí ořez, a dokáže tak u jakéhokoliv filmu buď zcela eliminovat nebo výrazně omezit černé pruhy nad a pod příliš sirokoúhlým obrazem.

V přehrávači VLC klepnete v menu na VIDEO → OŘEZ → 4:3

Na smart TV najdete podobnou funkci pokud používáte třeba přehrávač KODI.

22aa

Já to chci dát do mobilu který má Javu.

22aa

A co můj mobil? Chtěl jsem to dát na mobil a ne na pc. Na pc jsou hry od debilů z vietnamu.