zjentek

Kde si můžu stěžovat, když soused celý den něco brousí na zahradě?

Mám z toho tinnitus a bůhví co se ještě v budoucnu projeví!

Nejlepší odpověď
Kelt

Soused bude celý den na zahradě, tak jdi za jeho ženou. Budeš mít klid. A až přestane, to uslyšíte, tak je třeba hledat únikovou cestu.

Další odpovědi
Rokio

Vynadat mu, popřípadě si koupit špunty do uší, pokud domluva nepomůže.

Drap

Koupit si špunty do uší. Brousí na své zahradě a žádný zákon tím neporušuje.

xiperio

Stěžovat se může , ale nepomůže.

mosoj

Pokud takto podniká, musí mít od hygieny schválenou provozovnu k tomuto podnikání.
Pokud to dělá soukromě nemáš téměř žádnou šanci.

plebs

Vypůjčte si měřič hluku pakliže je to přes 50 dB je možno něco podniknout.

da ny

U nás je to asi tak, že kromě meděle, soboty odpoledne a po 22. hodině, ve všední dny, JEN NA LAMPÁRNĚ. ;)
V případě, že je hluk nepřiměřený, lze pozvat hygienu na měření hluku.
Pracující ve směnném provozu mají i jiné možnosti (dohoda, obec, město, soud).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rokio

Drap: Ale není to morální a správné.

Drap

A nadávat někomu , jak jsi radil je správné a morální?

Drap

A pokud potřebuje brousit, tak kam má jít, Někam za město? A kde vezme elektriku? Pokud tím neporušuje zákon, tak se to sice může zdát někomu nemorální a nesprávné, ale to je tak všechno, co s tím můžeš dělat.

Rokio

Drap: Tak by to měl omezit.