Avatar uživatele
Zlatý

Kde si mohu nechat změřit, kolik litrů krve (stačí na desetiny) přesně obsahuji?

Vím, těžká otázka... Abych nemusel hádat (nebo doktoři), zda jsem či nejsem chudokrevný, chtěl bych nechat přesně změřit obsah své krve. Stačí na dcl. Kam bych s tím měl ve 21. století jít? Oni lékaři jsou děsně moudří, o tom žádná, ovšem za celý život mi žádný z nich nebyl s to vysvětlit, z jakého to důvodu mně při úbytku pouhého cl vlastní krve začne CELÉ tělo "mravenčit" a nijak lehce to neustává, což následně působí děsné noční můry z odběrů a lékařům je to raději k smíchu, než by byly schopni připustit, že může existovat osobnost s takovýmito projevy. Takže kde měřit ve 21. stol.?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Dodnes jsem nevěděl, že chudokrevnost prokazatelně u některých exotů zapříčiňuje i slabomyslnost.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ještě ze základní školy si pamatuji, že dospělý člověk má 5 - 6 litrů krve. A krev si můžeš nechat vyšetřit. Nevím, zda je důležité se zabývat tímto. Potřebuji znát velikost bot, výšku a pod a to kvůli oblečení. Ale jestli mám 80 kg nebo 120 kg, bych neřešil, jedině že bych s tím měl nějaké problémy. Taky mne třeba zajímá, jaký mám objem plic, kolik nadechnu a vydechnu, jak rychle mi bije srdce.


Avatar uživatele
Zlatý

Chudokrevnost s množstvím krve nemá nic společného. Jinak jestli to chceš přesně, tak jedině vylejt a nalejt. :-D


Avatar uživatele
Bronzový

Je to fyzikální problém, určitě by se to změřit dalo, například do krve vpravit určité množství látky (například radioaktivní, pak ji nechat rozproudit v řečišti a po třeba 5 minutách změřit koncentraci značkovací látky). Pak už je to jen otázkou snadného výpočtu, když budeme znát koncentraci v krvi a objem vpravené látky a koncentraci značkovací látky. Jmenuje se to "směšovací rovnice".

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Ad Kelt: "Nevím, zda je důležité se zabývat tímto"... To je perfektní věta, ta by se dala NA ODPOVĚDÍCH.CZ tesat! (;(;(;

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Vepište odpověď...Tabulku určující potřebné množství krve dle čisté tělesné hmotnosti bez tuků, nádorů, parazitů a ostatních toxinů mám v ájurvédě, děkuji, tu nepotřebuji. Bez výše zmiňovaného zbytečného "nákladu" je tabulka schopna určit výšku člověka pouze z jeho váhy, s podvýživou a hladem zde však počítáno není. V potaz se bere pouze váha kostí, jenž je ovlivněna pro změnu zase výškou jednotlivce.

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 2561
Zlatý annas 1749
Zlatý marci1 1729
Zlatý mosoj 1700
Zlatý Kepler 1442
Zlatý hanulka11 1028
Zlatý gecco 846
Zlatý quentos 834
Zlatý briketka10 819
Zlatý zjentek 783

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.