Avatar uživatele
zjentek

Kde si mohu nechat změřit, kolik litrů krve (stačí na desetiny) přesně obsahuji?

Vím, těžká otázka... Abych nemusel hádat (nebo doktoři), zda jsem či nejsem chudokrevný, chtěl bych nechat přesně změřit obsah své krve. Stačí na dcl. Kam bych s tím měl ve 21. století jít? Oni lékaři jsou děsně moudří, o tom žádná, ovšem za celý život mi žádný z nich nebyl s to vysvětlit, z jakého to důvodu mně při úbytku pouhého cl vlastní krve začne CELÉ tělo "mravenčit" a nijak lehce to neustává, což následně působí děsné noční můry z odběrů a lékařům je to raději k smíchu, než by byly schopni připustit, že může existovat osobnost s takovýmito projevy. Takže kde měřit ve 21. stol.?

Zajímavá 0 před 436 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Dodnes jsem nevěděl, že chudokrevnost prokazatelně u některých exotů zapříčiňuje i slabomyslnost.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Ještě ze základní školy si pamatuji, že dospělý člověk má 5 - 6 litrů krve. A krev si můžeš nechat vyšetřit. Nevím, zda je důležité se zabývat tímto. Potřebuji znát velikost bot, výšku a pod a to kvůli oblečení. Ale jestli mám 80 kg nebo 120 kg, bych neřešil, jedině že bych s tím měl nějaké problémy. Taky mne třeba zajímá, jaký mám objem plic, kolik nadechnu a vydechnu, jak rychle mi bije srdce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Chudokrevnost s množstvím krve nemá nic společného. Jinak jestli to chceš přesně, tak jedině vylejt a nalejt. :-D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cenobita

Je to fyzikální problém, určitě by se to změřit dalo, například do krve vpravit určité množství látky (například radioaktivní, pak ji nechat rozproudit v řečišti a po třeba 5 minutách změřit koncentraci značkovací látky). Pak už je to jen otázkou snadného výpočtu, když budeme znát koncentraci v krvi a objem vpravené látky a koncentraci značkovací látky. Jmenuje se to "směšovací rovnice".

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Ad Kelt: "Nevím, zda je důležité se zabývat tímto"... To je perfektní věta, ta by se dala NA ODPOVĚDÍCH.CZ tesat! (;(;(;

Avatar uživatele
zjentek

Vepište odpověď...Tabulku určující potřebné množství krve dle čisté tělesné hmotnosti bez tuků, nádorů, parazitů a ostatních toxinů mám v ájurvédě, děkuji, tu nepotřebuji. Bez výše zmiňovaného zbytečného "nákladu" je tabulka schopna určit výšku člověka pouze z jeho váhy, s podvýživou a hladem zde však počítáno není. V potaz se bere pouze váha kostí, jenž je ovlivněna pro změnu zase výškou jednotlivce.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví