dust8

Kde sehnat práci polního maršála?

Nejlepší odpověď
annas

Mrkněte se do archivu, dovíte se víc. Dnes polní maršál = armádní generál nebo generál letectva. (maršál vzdušných sil) , admirál flotily.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-jeste-dnes-v-nektere-zemi-voj-hodnost-marsal-v-jake

"Hodnost existuje, ale především u starších jedinců. Povýšení do hodnosti polního maršála je v mnoha zemích historicky podmíněné mimořádným vojenským úspěchem – válečným vítězstvím..

Polní maršál je nejvyšší hodnost, která má přednost obvykle před obecnými důstojnickými hodnostmi.. Obvykle se jedná o nejvyšší pozice v armádě. Je jich málo, pokud vůbec jsou některé osoby jmenovány.

Dnes je hodnost nahrazena pětihvězdičkovou hodnosti (OF-10) v současných ozbrojených silách v mnoha zemích

Přesná formulace titulů polního maršála se liší. Zahrnuje “ maršála ” a “ polního = generála

Ekvivalent v leteckých silách a vzdušných silách Středního východu – maršál vzdušných sil.. Námořnictvo, které obvykle nepoužívá názvosloví existující u armád nebo vzdušných sil, má tituly jako " admirál flotily ", " velký admirál " nebo " admirál flotily = ekvivalentní hodnost. polního maršála.

Tradiční atribut, který rozlišuje polního maršála, je obušek . Obušek je dnes čistě okrasný a jako takový může být bohatě vyzdoben. To znamená, že není nutné, aby insignie byla obuškem (to je případ Ruska po roce 1991 a bývalého Sovětského svazu.), který používá hvězdu (klenot) označovanou jako maršálská hvězda ) V Rusku jediný maršál.
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Field_marshal

Podívejte se na země, kde se ještě nedávno titul polní maršál uváděl.

Tato hodnost také existuje nebo existovala (přinejmenším na papíře) v Bangladéši , Bruneji , Jižní Koreji , Nigérii , Ománu a jižním Vietnamu , ale ne všechny tyto země ji použily.

Poslední povýšení na polního maršála v Anglii se uskutečnilo v roce 2012. Čestný polní maršál pak v roce 2014.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_fi­eld_marshals

Nejznámnějším polním maršálem z poslední doby je libyjský polní maršál Chalífa Haftar, který velí Libyjské národní armádě (LNA). .
https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/5017­80-libyjsky-polni-marsal-tahne-na-tripolis.html

Další odpovědi
dubraro

Dnes už jedině ve filmu nebo divadle. Tato hodnost se již v žádné zemi nepoužívá.

Rokio

V Česku ne. V naší zemi není hodnost polního maršála.

jáára

Mám takovej pocit, že tihle dvě nemyslící hovádka, jsou ve skutečnosti jeden velkej idiot.

kia

Zkus to na válečném poli.

led

hodnosť Polný maršál bola vo Wehrmachte po II.svetovej vojne táto hodnosť bola zrušená
Dnes máte šancu túto hodnosť získať po odslúžení niekoľkých desiatkach rokov
1 – maršál v Armáde ruskej federácie
2 – poľný maršál v armáde Veľkej Británie

annas

Polní maršál existuje.

annas

Klikla jsem dřív. Polní maršál existuje, Stačí rozkliknout anglický odkaz, který jsem uvedla., i když nebyla hodnost v poslední době udělena, určitě je polní maršál v Libyi.