Mr.Jan

Kde se vzalo „magické“ číslo 10 000 kroků, které je nám podsouváno, že bychom to měli každý den nachodit?

Nejlepší odpověď
marci1

Kde se vzala desetitisícovka?
Doporučovaných deset tisíc kroků denně rozhodně není nijak nezdravý cíl, nevadí ale, pokud ho zdaleka nedosáhnete. Jde totiž jen o zastaralý marketingový trik. Když v polovině 60. let začala jedna japonská firma prodávat krokoměry, chtěla prodej podpořit kampaní a spustila výzvu ujít deset tisíc kroků za den – je to pěkné číslo a dobře vypadá. Krokoměry sice dnes už ve velkém nahradily aplikace v mobilech a chytré hodinky, desetitisícový limit se ale drží dál. 🙂

Zdroj: https://www.pro­zeny.cz/clanek/de­set-tisic-kroku-denne-je-mytus-kolik-opravdu-musite-ujit-71510

Další odpovědi
Ametyst

10 000 kroků znám píseň od skupiny Omega jako “Tízezer lépés”. Už tenkrát to mělo nějaký magický význam.

dubraro

V magii – když je to magické číslo.