nyjono

Kde se v dnešní době nechat vyfotit na průkaz/kartu?

Už dlouhá léta mi nebylo potřeba fotografie.
Teď dopravní podnik vydává nové karty, data z té původní nepoužije a požaduje k nové žádosti i fotografii.
Na OP, řidičák nebo cestovní pas vyfotí na úřadě, pro DP ale ne.
Fungují ve městech nějaké fotoateliéry?A v dneš­ní pohnuté době?

Dík.

Tak se mám vyfotit u bílé zdi ( zítra budu hledat bílou zeď) mobilem a žádost zpracovat online.
Nebo nechat někde u známého vytisknout, pokud chci žádost zpracovat přes pobočku, ne online.

Odpovědi
Pepa25

Ve fotobudce různě na nádražích atd. – vím určitě, že je v Olomouci na hl,. n., další např, odkaz

Zdroj: http://www.di­gitalni-fotograf.cz/

cochee

Vyfotil jsem se sám pomocí samospouště (samozřejmě na několik pokusů, než jsem byl spokojen), shodou okolností to bylo taky kvůli karty dopravního podniku, naštěstí nepotřebovali papírovou fotku, žádost jsem podával přes net. Kdyby ale bylo potřeba papírové fotky, tak bych hledal ten fotokiosek, případně internetovou službu, která udělá papírové fotky v příslušném rozměru ze zaslané elektronické fotky, např. Zdroj:

Zdroj: https://www.online-fotografie.cz/2-dokladova-fotografie.html

marci1

U fotografa ne. A DP požaduje foto od fotografa? Vystřihla bych si svou fotku z nějaké fotografie, kterou mám doma. 🙂
https://covid­.gov.cz/situa­ce/obchod-sluzby/fotografove

elkon

Většinou vás vyfotí na místě, kde žádáte o průkaz. A fotky přinesené už většinou nikdo nepoužije. Fotka musí být černobílá a enface.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

elkon: Jaks přišel na to, že fotka na průkaz musí být černobílá? Tenhle požadavek už jsem nikde hodně dlouho neviděl (tak cca před 30 lety na pas)

elkon

Protože mi to řekli, když jsem byl měnit občanku.

Dochy

Protože na OP se teď tiskne ČB. Na minulém OP jsem měl barevnou. Na lítačce mám barevnou. MV píše, že fotografii vezme s interní databáze, pokud je vyhovující (méně než rok, bez podstatné změny vzhledu), nebo člověka sami vyfotí, nebo spolupracující fotograf pošle černobílou do datové schránky. V případě OP bez strojově čitelných dokladů je nutné donést dva kousky barevné nebo ČB fotografie.

Takže s tou ČB bych byl opatrnější, platí jen pro některé průkazy a jen za určitých okolností. Rozhodně nejde o obecné pravidlo pro průkazovou fotku.

cochee

To je zvláštní, měnil jsem naposled OP už před několika lety a fotila mě přímo úřednice za přepážkou, každá přepážka měla nainstalovanou kameru přímo spojenou se systémem, dokonce na mě otočila monitor a ptala se, jestli jsem s fotkou spokojený a když jsem nebyl, bez problémů mě blejskla znovu. Měl jsem za to, že to už je standardní výbava všech míst v republice, zabývajících se žádostmi o vydání OP.

nyjono

Marci, dík, ale žádná použitelná. Moc se nefotíme.