AK

Kde se v běžném životě setkáme s tématem stability a rovnováhy?

Ahoj. Tvořím tématicky zaměřená videa k výuce fyziky.
Tentokrát řeším téma stabilita, rovnovážná poloha apod. Nějaké tématické pokusy, teorie. Vždy přikládám i část, kde se lze s něčím takovým setkat v běžném životě. Tentokrát tedy i k tématu stability a rovnováhy.

Mám nápady, ať už nějaká akrobacie, šikmá věž, architektura, těžiště lidského těla, jasně…
Ale určitě bych ráda i další. Chci se tedy zeptat – co napadá vás? Ať už obecné téma, konkrétní příklad nebo i tip na nějakou www stránku. Díky moc.

Nejlepší odpověď
Drap

Třeba klasická domácí váha. Musí být v rovnováze, aby bylo možné něco naměřit. Příkladů by se našlo bezpočet. Už třeba jenom obyčejná chůze.

Další odpovědi
orwell

Tak se podívej třeba na jízdu na kole, věžový jeřáb (stabilizační závaží), práce na stavbách (stačí se párkrát prohnat po lešení s kolečkem malty), varietní umělce (balancování), viklany,…

Mc Merkurion

… osobně by mne zajímalo, kde ne …