Albra

Kde se seznámit?

Ahoj, já a moje kamarádky (všechno pěkné holky) máme problém potkat fajn slušného kluka. Chodíme na VŠ, kde kluci vůbec nemají zájem někoho oslovit. Na ulici, v MHD a v obchodním domě je každý zahleděn sám do sebe, všichni koukají jen do mobilu. Tak jsem si řekla, že budu chodit do posilovny. Jsou tam 3 namachrovani trenéři a dva 20-ti leti kluci, kteří cvičí spolu někde v rohu posilovny. Kdybych šla třeba do Sokola, tak tam se stejně neseznamim, zase bych byla jen v ženském oddílu. Na seznamkach jsou podvodníci a na rande naslepo samí podivini. Na nějaké dovolené pro nezadane bych nejela, budou tam narušení jedinci.
Teď pojedu na rafty s VŠ. Koukala jsem, že se na zájezd přihlásilo 20 holek a jen 5 kluků, frajírci s čepicemi dozadu.
Vážně by mě zajímalo, jestli se dnes dá někdo normální potkat a taky kde? Je mi 23

Nejlepší odpověď
Fm2.0

To tak moc potřebuješ kluka, že se bez něj neobejdeš? Až poznáš někoho, kdo se ti bude líbit, tak ho oslov sama, pokud to neudělá on. A neboj, není to nezvyklé a tomu klukovi to rozhodně nebude nepříjemné. (kazdemu lichoti pozornost)

Seznámit se dá kdekoli. Pokud chceš „snadnou” známost jdi do baru, na párty, na diskotéku, do hospody. Nezaručuji ale, že tam potkáš milého nebo slušného kluka. Spíš naopak. Tím neříkám, že by tam chodili jen samí neslušní kluci, ale je pravděpodobnější tam takového potkáš. D*vkaře aj. Podobně holky spíš promiskuitní.

Zkus chodit do jiné posilovny, nebo choď častěji anebo v jinou dobu. Samozřejmě za předpokladu, že tě cvičení baví, jinak by nemělo smysl tam chodit jen kvůli klukovi.
Ty správné lidi potkáš na místech, kde je ti dobře, kde budeš dělat to, co tě baví. Jestli ráda čteš můžeš ho potkat v knihovně, v knihkupectví, antikvaritátu..
Na nějakém kurzu, semináři na téma, které tě baví, nějaký zájmový kroužek. Můžeš ho potkat v práci/brigádě, ve škole, v zájmovém kroužku, nebo kdekoli venku. Klidně na autobusové zastávce, na lavičce v parku.
Lidi se, kterými by ti mohlo být dobře, jsou ti, kteří budou mít stejné zájmy, záliby, stejné oblíbené věci. Takže je potkáš tam, kde sama budeš ráda trávit čas nebo někde, co je ve spojitosti s tím, co máš ráda, co tě baví.
A pokud nemáš záliby, nebo jich nemáš dost můžeš si vytvořit nějaké nové, které by tě mohly bavit. Každý má nějaké záliby, jen každý má jiné a každý je jinak provozuje a někdo je spíš zalezlý doma, jiný spíš venku. Přinuť se jít ven, být víc aktivní. Na místech, která jsou ve spojitosti s tvými zálibami, tam potkáš ty pravé lidi (pro tebe).

Film, hudba, kreslení/malování, četba, nějaký sport, nějaká věda, typ práce, tvé sny. Nějaké tvoje koníčky spojené s tvými dovednostmi, schopnostmi nebo znalostmi. Nebo tvoje budooucnost, tvé sny, co tě zajímá, co bys chtěla (dělat, kým/kde být,…). Na místech ve spojitosti s tím vším. Můžou to být kurzy, přednášky, kluby, členství, kulrutní budovy, různé akce, veletrhy, výstavy, centra, koncerty,… speciálně zaměřená místa – na určitý obor, zájmovou činnost.
Lidi potkávají své partnery mnohy ve škoel nebo v práci. Nejn proto, že tam tráví hodně času, ale mají něco společného. A zase: nejen to místo, které navštěvují (i když i to už je důvod k oslovení, k seznámení), ale protože tam mají společný zájem předmět, který je baví. Ve škole třeba čím by se chtěli živit, co by chtěšli dělat. V práci už pracují a mají pravděpodobně podobnou budoucnost a cíle.

A vůbec se neboj začít rozhovor sama. Nemusíš hned jako první větu ríkat, jak moc se ti líbí nebo ho někam zvát. Jen ho pozdrav a tačni rozhovor. Bojíš se toho? mnozí ti kluci taky, jsou nesmělí nebo nevšímaví. Tak se jim představ.
Mimochodem, nechoďte ve „smečce”, když se chcete s někým seznámit. Pro muže je horší dívku oslovit, když je obklopena kamarádky nebo skupinou lidí/přátel.

Další odpovědi
paul1

Zkuste zajít na fotbal, ragby, nebo v zimě na hokej. Jinak – žádný spěch, jste mladinká a jiště ten pravý se najde. Držím palce

Arne1

No, víš, kluci jsou někdy pitomý (taky jsem takovej býval). Někteří prostě potřebují nakopnout 🙂
Za našich časů měli větší šance ti co bydleli na kolejích.
Jo a s těma seznamkama – mám podobný názor, jenom pohlaví jsou opačně.

Kelt

Možností je hodně a určité typy najdeš v daném prostředí. Jiné typy poznáš v restauraci hotelu kolem 4, hodiny ráno a jiné třeba v 8 večer v divadle nebo na koncertě.

Pepa25

Teď mě napadá, když píše, že jste na VŠ: nechodíte občas také do školy, třeba na přednášky nebo semináře? Tam by také mohli nějací kluci být, ne? (vím, že jsou obory, kde jich je jako šafránu)

Fm2.0

Ve 23 letech bez kluka není žádná tragédie. Budeš ho mít až budeš připravená, až potkáš toho s kým bys chtěla chodit. A jak už jsem psal, pokud potkáš takového, který se ti líbí a on tě třeba neosloví, oslov jej ty.
Jedna dobrá kámoška neměla žádného kluka až do 25/26 let a do té doby se prý ani s nikým nepolíbila (a je to kočka, aby sis neřekla, že to bylo proto, že je nějaká škaredá a neříkám to jen jako její kámoš, ale jako chlap). Odůvodňovala to tím, že nepotkala nikoho, kdo by ji vyhovoval. Taky chtěla někoho mít, někteří ji i balili, flitrovali s ní, ale žádný ji nevyhovoval, tak s nikým nechodila. A nic na tom není. Jednou se objevil ten, který se jí opravdu líbil a s kým chodí.