xiperio

Kde se mohu dovědět kolik stojí podání Monoklonálních protilátkek?

Kolik to stojí?
Kolik za to platí pojišťovna nebo jak je to řádově drahé léčení.
Popřípadě, kdyby si to pacient chtěl zaplatit sám, kolik by platil.
Děkuji

Odpovědi
Drap

Nikde

Dochy

U nás si některé léky sám koupit nemůžeš. Ve sdělovacích prostředcích prošly nějaké informace o nákupu těchto léčiv, nákupní cena tam vycházela řádově v desítkách tisíc za jednu dávku. Hledej a najdeš – nedávno tu byla otázka na „mononukleární“ léky a tam jsem tuším dával i odkaz.

elkon

Podle tohoto odkazu je léčba zdarma, kdyby to bylo za peníze, tak to tu bude jistě uvedeno. Podmínkou je, že je pacient očkovaný. https://www.fnplzen­.cz/node/11161

Pepa25

Pouze zpětně v přehledu vykázané zdravotní péče, pokud vám bzdou podány.
Jde pořád ještě o experimentální léčbu, podle mě nelze lék koupit, pouze dostat na základě indikace na pojištovnu.

da ny

Nejsou pro každého!!!
A jen v počáteční fázi, ne u rozvinuté nemoci (zápal plic, hospitalizace/kys­lík). Sám je nekoupíte. Podávají se v nemocnicích. Média hovoří o ceně kolem 65 000 Kč.
Úhrady (všeho) VZP/ZP hledejte v jejich číselnících. Já hledat nebudu (můj antivir hlásí nebezpečné stránky nebo zablojoval :))-.
Pacient může vždy přispět nemocnici finančním darem.
„Kdo patří do uvedené rizikové skupiny progrese do závažné formy COVID-19?
Tato kritéria jsou stanovena rozhodnutím MZ ČR.
• pacienti nad 65 let věku
• pacienti nad 55 let s některým přidruženým onemocněním (vysoký krevní tlak, jiné kardiovaskulární onemocnění, chronické onemocnění dýchacích cest)
• pacienti s indexem tělesné hmotnosti / BMI/ nad 35kg/m2. bez ohledu na věk
• všichni pacienti s diabetes mellitus bez ohledu na věk
• pacienti se závažnými chronickými onemocněními plicními, srdečními, ledvinovými, jaterními, neurologickými, pacienti po transplantaci, onkologičtí a hematoonkologičtí pacienti s probíhající léčbou, pacienti s autoimunitními onemocněními a imunodeficity.“
http://www.ns­pka.cz/cs/paci­ent/covid-19-pomoc/monoklonalni-protilatky.html

Arne1

Ve výpisu z pojišťovny u někoho kdo je dostal.

Dochy

elkon: jaks proboha přišel na „Podmínkou je, že je pacient očkovaný“?
U očkovaného, vzhledem k tomu, že by měl mít vlastní protilátky, je tahle léčba z velké části házením hrachu na zeď.